притисни ентер »

„Squid Game“ беше само загревање: Излезе уште една корејска серија која одново ќе ги pyши сите peкopди
„Squid Game“ беше само загревање: Излезе уште една корејска серија која одново ќе ги pyши сите peкopди

„Squid Game“ беше само загревање: Излезе уште една корејска серија која одново ќе ги pyши сите peкopди

Пред само неколку месеци беше невозможно да се замисли дека некоја серија може да ја надмине „Squid Game“. Новата хит серија на Корејците е „Hellbound“ која во рекорден рок ги сруши сите рекорди на гледаност и се искачи на самиот врв. Серијата беше објавена на 19 ноември и за помалку од 24 часа забележа огромен успех. Оваа комбинација на хорор и акција

Поради шверц на копии од „Squid game“ маж во Северна Кореја е осуден на смрт

Поради шверц на копии од „Squid game“ маж во Северна Кореја е осуден на смрт

Средношколците кои ја гледале серијате преку УСБ, се осудени за затворска казна, пренесува „ DazedDigita l“. Медиумите пренесуваат дека маж во Северна Кореја е осуден на смртна казна, откако бил фатен како шверцува копии од јужнокорејската серија „Squid game“, која стана една од најгледаните серии на  „Netflix“. Според „Радио слободна Азија“, властите

Нова корејска хорор серија ја урна „Squid Game“

Нова корејска хорор серија ја урна „Squid Game“

Серијата „Squid Game“ за само еден месец стана светски хит, со што, ни се чини, започна „ерата на корејската кинематографија“. Иако до неодамна беше речиси незамисливо некоја серија наскоро да ja симне „Squid Game“ од тронот, сепак тоа се случи, а кој ќе ги отстрани Корејците од листата на најгледани, ако не самите тие. Новата хит серија „Hellbound“

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Се верува дека младиот човек донел епизоди од гореспоменатата серија на Нетфликс во Северна Кореја од Кина преку USB, а тоа било откриено откако службите за надзор го фатиле како се обидува да им продаде копии на колегите. На средношколецот наводно ќе му пресуди стрелачки вод, метод сличен на оние што се користат во серијата. – Сè започна минатата

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Се верува дека младиот човек донел епизоди од гореспоменатата серија на Нетфликс во Северна Кореја од Кина преку USB, а тоа било откриено откако службите за надзор го фатиле како се обидува да им продаде копии на колегите. На средношколецот наводно ќе му пресуди стрелачки вод, метод сличен на оние што се користат во серијата. – Сè започна минатата

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Ја прошверцувал серијата „Squid game“ во Северна Кореја, осуден е на смрт со стрелање

Се верува дека младиот човек донел епизоди од гореспоменатата серија на Нетфликс во Северна Кореја од Кина преку USB, а тоа било откриено откако службите за надзор го фатиле како се обидува да им продаде копии на колегите. На средношколецот наводно ќе му пресуди стрелачки вод, метод сличен на оние што се користат во серијата. - Сè започна минатата

„Hellbound“ – нова корејска серија која ги урива сите рекорди на гледаност

„Hellbound“ – нова корејска серија која ги урива сите рекорди на гледаност

„Hellbound“ е новата корејска серија која што за многу кратко време успеа да ги сруши сите рекорди на гледаност и да ја симне од врвот „Squid game“. Серијата беше објавена на 19 ноември и за помалку од 24 часа забележа огромен успех. Оваа комбинација на хорор и акција преку ноќ стана глобален феномен. Search

„Squid Game“, отстапи: Новата јужнокорејска серија ги руши рекордите на гледаност

„Squid Game“, отстапи: Новата јужнокорејска серија ги руши рекордите на гледаност

Гледачите ќе може да доживеат врвна напнатост низ шесте епизоди, колку што трае првата сезона... Новата хит серија „Hellbound“ во рекорден рок ги собори сите рекорди на гледаност и се искачи на самиот врв на најгледани серии. На Нетфликс пристигна на 19 ноември и за помалку од 24 часа забележа огромен успех. Оваа комбинација од хорор, акција и фантастика

Хит број 1 меѓу филмоманите: Серијата која го сруши рекордот на „Squid Game“ во гледаност

Хит број 1 меѓу филмоманите: Серијата која го сруши рекордот на „Squid Game“ во гледаност

Пред неколку месеци беше невозможно да се замисли дека светски популарната серија „Squid Game“ некој би ја надминал. Но, кој ќе ги победи Корејците ако тоа не го направат тие самите? Новата хит-серија „Hellbound“ во рекорден рок ги срушила сите рекорди на гледаност и се нашла на врвот на листата најгледани серии. На „Netflix“ на 19 ноември беше премиерата

„Squid Game“ ќе падне од тронот: Новата корејска серија руши рекорди

„Squid Game“ ќе падне од тронот: Новата корејска серија руши рекорди

„Squid Game“ ќе падне од тронот: Новата корејска серија руши рекорди (ВИДЕО) Пред само неколку месеци беше невозможно да се замисли дека некоја серија може да ја надмине „Squid Game“. Новата хит серија на Корејците е „Hellbound“ која во рекорден рок ги сруши сите рекорди на гледаност и се искачи на самиот врв. Серијата беше објавена на 19 ноември и