притисни ентер »

Vivo следната недела ќе го претстави V21e 5G телефонот
Vivo следната недела ќе го претстави V21e 5G телефонот

Vivo следната недела ќе го претстави V21e 5G телефонот

Компанијата Vivo на својот Twitter профил објави дека Vivo V21e 5G телефонот ќе биде претставен на 24 јуни и ќе дебитира на индискиот пазар. Станува збор за 5G верзија на Vivo V21e моделот, кој беше објавен во Малезија во април. Разликата е во додавањето на 5G поддршка преку MediaTek Dimensity 700 чипсет, а тука е и различниот заден панел, со градиент

Vivo следната недела ќе го претстави V21e 5G телефонот

Vivo следната недела ќе го претстави V21e 5G телефонот

Компанијата Vivo на својот Twitter профил објави дека Vivo V21e 5G телефонот ќе биде претставен на 24 јуни и ќе дебитира на индискиот пазар. Станува збор за 5G верзија на Vivo V21e моделот, кој беше објавен во Малезија во април. Разликата е во додавањето на 5G поддршка преку MediaTek Dimensity 700 чипсет, а тука е и различниот заден панел, со градиент