притисни ентер »

Хамилтон: Ферари? Не!
Хамилтон: Ферари? Не!

Хамилтон: Ферари? Не!

Хамилтон: Ферари? Не! Медиумите во Европа пишуваа дека Ф1 возачот Луис Хамилтон за 40 милиони евра од следната сезона ќе вози за Ферари. Меѓутоа самиот пилот ја демантираше информацијата. Директорот на Ферари, Фредерик Васер веќе ја негираше приказната околу понудата, а сега и самиот Хамилтон го повтори истиот став.

Хамилтон останува во Мерцедес: Ферари? Не

Хамилтон останува во Мерцедес: Ферари? Не

Британскиот Формула 1 возач Луис Хамилтон изјави дека е блиску дo постигнување на нов договор со Мерцедес. Медиумите ширум Европа објавија дека Ферари му нуди на големиот шампион 40 милиони евра за следната сезона, но очигледно таа информација не е точна. Фредерик Васер, директорот на Ферари, веќе ја демантираше приказната за понудата, а исто така

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал да има седумкратен шампион во своите редови. „Ајде да се пошегуваме и да кажеме дека пред две недели

Хамилтон кратко и јасно: Ферари? Не!

Хамилтон кратко и јасно: Ферари? Не!

Медиумите во Европа пишуваа дека Ф1 возачот Луис Хамилтон за 40 милиони евра следната сезона ќе вози за Ферари. Меѓутоа самиот пилот ја демантираше информацијата. Директорот на Ферари, Фредерик Васер веќе ја негираше приказната околу понудата, а сега и самиот Хамилтон го повтори истиот став. „Мислам дека е нормално да има шпекулации кога се нема решено

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал да има седумкратен шампион во своите редови. „Ајде да се пошегуваме и да кажеме дека пред две недели

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал да има седумкратен шампион во своите редови. „Ајде да се пошегуваме и да кажеме дека пред две недели

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Ферари не го барал Хамилтон: „Секоја недела слушаме различна приказна“

Челниците на тимот на Ферари се подготвени да му понудат договор вреден 40 милиони фунти за да биде во нивниот тим од следната сезона, објавија британските медиуми. Според директорот Фредерик Васер, такво нешто не се случило, иако секој тим би сакал да има седумкратен шампион во своите редови. „Ајде да се пошегуваме и да кажеме дека пред две недели

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

Поранешниот шеф на Формула 1, Берни Еклстон, ја коментираше можноста Луис Хамилтон да се пресели од Мерцедес во Ферари. – Луис често велеше дека кога ќе одлучи да ја заврши својата тркачка кариера, би сакал да задржи некаква врска со Мерцедес. Затоа ќе бидам многу изненаден доколку Хамилтон навистина сака да го напушти Мерцедес. И да сум на местото

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

Еклстоун: Би бил многу изненаден доколку Хамилтон го напушти Мерцедес

- Луис често велеше дека кога ќе одлучи да ја заврши својата тркачка кариера, би сакал да задржи некаква врска со Мерцедес. Затоа ќе бидам многу изненаден доколку Хамилтон навистина сака да го напушти Мерцедес. И да сум на местото на Луис, гледајќи дека самиот Леклер, очигледно, е подготвен да го напушти Ферари, би се посомневал дека има проблеми во