притисни ентер »

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?
Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да пристигне со батерија со одличен капацитет од 3.730 mAh кој Samsung веројатно ќе го „заокружи“ на 4.000 mAh

Следната година не очекуваат 6 Galaxy S11 модели со големи екрани и 5G!

Следната година не очекуваат 6 Galaxy S11 модели со големи екрани и 5G!

Од големиот број информации кои се појавуваат за очекуваната S11 серија, последните детали се околу бројот на модели и нивниот дизајн.... Оваа година, Samsung реши да ги претстави Galaxy S10 моделите со 4G технологија од кои само еден поддржуваше 5G. Но, за 2020 година, јужнокорејската компанија има друг план. Најпрво, се зборува дека ќе постои голем

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да пристигне со батерија со одличен капацитет од 3.730 mAh кој Samsung веројатно ќе го „заокружи“ на 4.000 mAh

Samsung прави евтин 5G смартфон

Samsung прави евтин 5G смартфон

Samsung Mobile подготвува евтин смартфон со 5G конекција кој ќе работи со новиот осум-јадрен Exynos 980 процесор. Според најновите информации станува збор за нова верзија на Samsung Galaxy A71 која ќе има 5G мобилен модем и солидни перформанси.

Samsung Galaxy S11 серијата ќе има големи промени кај батериите!

Samsung Galaxy S11 серијата ќе има големи промени кај батериите!

Пред неколку месеци Samsung сподели големи промени кај батериите кои директно влијаеа на S10 серијата, а сега слична е ситуацијата и со очекуваната S11 серија.... Споделено од GalaxyClub, пред неколку дена се појавија карактеристики на уред на Samsung со број на производ EB-BG980ABY. Една од најважните информации е капацитетот на батеријата. Поспецифично,

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Galaxy S11 серијата ќе пристигне со многу помоќни батерии?

Во Јужна Кореја се појавија гласини според кои новата генерација на Galaxy S серијата на Samsung би можела да пристигне со батерии со поголем капацитет. Корејските медиуми пренесуваат дека конкретно најевтиниот модел Galaxy S11e би требало да пристигне со батерија со одличен капацитет од 3.730 mAh кој Samsung веројатно ќе го „заокружи“ на 4.000 mAh

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има батерија од 4370mAh

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има батерија од 4370mAh

Samsung во март ја претстави Galaxy S10 линијата смартфони, а јужнокорејската компанија треба дополнително да ја прошири оваа линија со објавување на Galaxy S10 Lite. Samsung Galaxy S10 Lite неодамна се појави на Geekbench, каде што беа потврдени клучните спецификации на телефонот. Го поседува чипсетот Snapdragon 855, 8 GB RAM меморија и оперативниот

Откриена е батеријата на Samsung Galaxy S11e

Откриена е батеријата на Samsung Galaxy S11e

Samsung Mobile и следната година ќе ја задржи истата шема на лансирање на повеќе модели во премиум серијата на смартфони Samsung Galaxy S11 вклучувајќи и еден помал и нешто поевтин модел кој веќе делумно е познато со што ќе располага. Според најновите информации Samsung Galaxy S11e ќе има батерија со капацитет од 3800 mAh што е значително подобрување

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има батерија од 4370mAh

Samsung Galaxy S10 Lite ќе има батерија од 4370mAh

Samsung во март ја претстави Galaxy S10 линијата смартфони, а јужнокорејската компанија треба дополнително да ја прошири оваа линија со објавување на Galaxy S10 Lite. Samsung Galaxy S10 Lite неодамна се појави на Geekbench, каде што беа потврдени клучните спецификации на телефонот. Го поседува чипсетот Snapdragon 855, 8 GB RAM меморија и оперативниот