притисни ентер »

Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!
Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!

Младоликоста и затегнатата кожа се одржуваат со витаминот Е!

За оваа домашна маска потребни ви се само 2 состојки – витамин Е и растителен глицерин. Витаминот Е е познат како витамин на младоста и убавината и е еден од главните витамини одговорни за затегнатата и здрава кожа на лицето. Тој регенеративно влијае на кожата, ги корегира последиците од сонцето, но и допринесува за побрзо заздравување на раните. Колку

5 чекори за домашен спа третман на лицето!

5 чекори за домашен спа третман на лицето!

Зафатени сте и тешко ви е да најдете време за себе помеѓу работните денови. Но, кога сте дома одвојте малку време за да се фокусирате на она што е најважно. Посветете малку време на себе и грижата за вашата кожа и подгответе спа третман на вашето лице – дома! Вашиот ум и лице ќе ви бидат благодарни! #1 Започнете со темелен пилинг на лицето за да ги