притисни ентер »

Гвардиола: ТикТок мотивацијата не функционира, важно е играчите…
Гвардиола: ТикТок мотивацијата не функционира, важно е играчите…

Гвардиола: ТикТок мотивацијата не функционира, важно е играчите…

Манчестер Сити утре ќе ја започне одбраната на титулата во Лигата на шампионите и тоа пред своите гледачи каде ќе се соочи со српскиот првак Црвена Звезда. „Граѓаните“ имаа добра подготовка за овој дуел и со пресврт го совладаа Вест Хем во Премиер лигата. Пеп Гвардиола е задоволен од реакцијата на играчите, тимот и се надева дека тие ќе одговорат на

Пеп Гвардиола го пофали тренерот на Црвена Звезда пред мечот на „Етихад“

Пеп Гвардиола го пофали тренерот на Црвена Звезда пред мечот на „Етихад“

Манчестер Сити одбраната на трофејот во Лигата на Шампионите ја започнува од „Етихад“ против Црвена Звезда. Шпанскиот стратег на клупата на „граѓаните“, Пеп Гвардиола ја превзема фаворитската улога пред утрешната средба, а имаше и пофални зборови за тренерот на белграѓани, Барак Бахар. Гвардиола говореше за минатосезониот натпревар во најсилното фудбалско

Бахар: Ќе ни биде потребна и среќа за бодови на гостувањето кај Манчестер Сити

Бахар: Ќе ни биде потребна и среќа за бодови на гостувањето кај Манчестер Сити

Црвена Звезда оваа сезона ќе го брани образот на српскиот фудбал во Лигата на Шампионите, а натпреварувањето го започнува со најтешкиот натпревар во групната фаза – гостување кај актуелниот шампион Манчестер Сити. Тренерот на „црвено-белите“, Барак Бахар верува дека неговите избраници ќе дадат се од себе и покрај тоа што немало доволно време за подготовка,

Бахар: Фудбалот е магичен, имаме право да се надеваме против фаворитот

Бахар: Фудбалот е магичен, имаме право да се надеваме против фаворитот

Фудбалерите на Црвена Звезда гостуваат кај Манчестер Сити во првото коло на Лигата на шампионите. Јасно е дека српскиот тим е апсолутен аутсајдер против европскиот првак, меѓутоа јасно е и дека нема лесно да се предаде. На средбата со медиумите, натпреварот на „Етихад“ го најави тренерот Барак Бахар, кој имаше пофалби за ривалот. „Немавме многу време

Пеп: Спортската култура во „екс-ју“ земјите е за почит, видете го Ноле...

Пеп: Спортската култура во „екс-ју“ земјите е за почит, видете го Ноле...

Европскиот владетел Манчестер Сити ја отвора новата сезона во Лигата на шампионите против Црвена Звезда. Во одлична атмосфера, Пеп Гвардиола го најави натпреварот на англиско тло во кој „граѓаните“ се големи фаворити. Шпанецот истакна дека спортската култура во земјите во поранешна Југославија е фантастична, а ги пофали успесите посебно на Србите,

Пеп Гвардиола за спортистите од поранешна Југославија

Пеп Гвардиола за спортистите од поранешна Југославија

Најдобриот фудбалски тренер на денешницата, во пресрет на новата сезона од Лига на шампиони каде со неговиот Манчестер Сити ќе го бранат трофејот освоен во Истанбул, одржал прес-конференција. Во вторник вечер играат против Црвена звезда на „Етихад“. Пеп воглавно зборувал дека сакаат пак да ја освојат Лига на шампиони и дека не се заситени што еднаш

Гвардиола си има проблеми: Ќе мора против Ц. Звезда да играме со вториот тим!

Гвардиола си има проблеми: Ќе мора против Ц. Звезда да играме со вториот тим!

Во пресрет на утрешниот меч од Лигата на Шампионите протв Ц. Звезда, во рамките на 1.коло во групата – Г, стратегот на европскиот првак Пеп Гвардиола не криеше дека има големи проблеми со повредите во тимот. “Имаме проблеми со повредите. Де Брујне и Стоунс уште се надвор од тимот, не знам што е со Ковачиќ и Грилиш. Ќе мора против Ц.Звезда да играат

Гвардиола си има проблеми: Ќе мора против Ц. Звезда да играме со вториот тим!

Гвардиола си има проблеми: Ќе мора против Ц. Звезда да играме со вториот тим!

Во пресрет на утрешниот меч од Лигата на Шампионите протв Ц. Звезда, во рамките на 1.коло во групата – Г, стратегот на европскиот првак Пеп Гвардиола не криеше дека има големи проблеми со повредите во тимот. “Имаме проблеми со повредите. Де Брујне и Стоунс уште се надвор од тимот, не знам што е со Ковачиќ и Грилиш. Ќе мора против Ц.Звезда да играат