притисни ентер »

„Тренирав со Ѓоковиќ кога бев 600-ти во светот, но и тогаш ме почитуваше“
„Тренирав со Ѓоковиќ кога бев 600-ти во светот, но и тогаш ме почитуваше“

„Тренирав со Ѓоковиќ кога бев 600-ти во светот, но и тогаш ме почитуваше“

Новак Ѓоковиќ во неделата го освои својот деветти трофеј на Австралија опен откако во големото финале во три сета го совлада Данил Медведев. Русинот по мечот изјави дека секогаш го почитувал Србинот, особено бидејќи Ѓоковиќ му бил пријател и кога ја почнувал кариерата. „Тренирав со Новак кога бев на 600-то место на АТП ранг-листата, а тој само што

Медведев откри зошто Ѓоковиќ е бог за него

Медведев откри зошто Ѓоковиќ е бог за него

Новак Ѓоковиќ славеше против Данил Медведев со 7: 5, 6: 2, 6: 2 во финалето на Австралија опен. На Русинот му беше тешко да зборува по поразот, но тој му посака сè најдобро на Српскиот ас. „Никогаш не е лесно да се зборува кога ќе го изгубите финалето на Грен слем, но ќе се обидам да бидам добар. Новак, честитки за тебе и за твојот тим, веќе имаше

Надал ќе падне од втората позиција, ако Медведев слави против Ѓоковиќ

Надал ќе падне од втората позиција, ако Медведев слави против Ѓоковиќ

Данил Медведев нема пораз на последните 20 официјални меча. Одличната серија му овозможи да обезбеди финале на Австралија опен, каде ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ, бранителот на титулата од минатата сезона. Русинот веќе скокна на третото место на АТП листата, прескокнувајќи го Доминик Тием. Меѓутоа може да напредува со евентуален успех во последниот