притисни ентер »

Фетел сака повозбудливи болиди за да остане во Ф1 по 2021 година
Фетел сака повозбудливи болиди за да остане во Ф1 по 2021 година

Фетел сака повозбудливи болиди за да остане во Ф1 по 2021 година

Четирикратниот Ф1 шампион Себастијан Фетел вели дека ќе почека да ги види промените за 2021 пред да се обврзе на долгорочна иднина во спортот. Германецот, кого оваа сезона повеќе пати го поврзуваа со повлекување од спортот поради незадоволство од слабата форма на Ферари, постојано изјавува дека не е задоволен од модерните Ф1 трки , во кои честопати

Фетел сака повозбудливи болиди за да остане во Ф1 по 2021 година

Фетел сака повозбудливи болиди за да остане во Ф1 по 2021 година

Четирикратниот Ф1 шампион Себастијан Фетел вели дека ќе почека да ги види промените за 2021 пред да се обврзе на долгорочна иднина во спортот. Германецот, кого оваа сезона повеќе пати го поврзуваа со повлекување од спортот поради незадоволство од слабата форма на Ферари, постојано изјавува дека не е задоволен од модерните Ф1 трки , во кои честопати

Правилата во Ф1 за 2021-ва ќе ја одредат иднината на Фетел

Правилата во Ф1 за 2021-ва ќе ја одредат иднината на Фетел

Себастијан Фетел откри дека планираното менување на правилата во Формула 1 од сезоната 2021/2022, ќе одиграат клучна улога за неговата иднина во шампионатот. Четирикратниот шампион во Формула 1 се уште нема победа во 2019-та, а од околу еден месец се слушаат гласини за крај на неговата кариера. „Се разбира дека идните правила ќе бидат важни за мојата