притисни ентер »

Подновен Jaguar F –Type за 2021
Подновен Jaguar F –Type за 2021

Подновен Jaguar F –Type за 2021

По навистина успешните години на пазарот „спортистот“ од Британскиот остров мораше да доживее суптилно затегнување на брчките и модернизирање за го продолжи успешниот настап… Суштината на дизајнот и понатаму останува иста со благи измени – модернизации. Впечатливата предна маска е збогатена со нови LED светлосни групи што овој пат се поинаку, хоризонтално,

Jaguar го освежи F-Type

Jaguar го освежи F-Type

Британскиот премиум производител го претстави редизајнираниот F-Type во купе и кабриолет верзија. Освежениот F-Type пристигнува со поистакнати спортски линии, најсовремени технолошки системи и нов мотор. Иако станува збор за редизајн, сепак дизајнерите на британската компанија се погрижија за поизразена промена на надворешноста, посебно кај спуштениот

Jaguar официјално го промовираше „освежениот“ F-Type

Jaguar официјално го промовираше „освежениот“ F-Type

Изминатите денови се појавиja фотографии од обновениот F-Type, но редизајнираниот производ на Jaguar ја доживеа својата официјална промоција синоќа Британскиот премиум произведувач Jaguar ја претстави редизајнираната верзија на својата перјаница F-Type во купе и кабриолет варијанта. Кога станува збор за изгледот, „освежениот“ F-Type пристигнува со

Новиот Jaguar F-Type и официјално претставен

Новиот Jaguar F-Type и официјално претставен

Jaguar на свечена церемонија и официјално ја претстави новата генерација од моделот F-Type откако во 2013 година беше за прв пат воведен во понудата на овој производител. Новата генерација доаѓа со значително изменет дизајн, особено во предниот дел каде останува да доминира препознатливата маска на Jaguar. Задниот дел е без големи измени. И натаму

Jaguar го подмлади спортскиот F-Type со поагресивен изглед и понова технологија

Jaguar го подмлади спортскиот F-Type со поагресивен изглед и понова технологија

Иако се чинеше дека првата генерација на моделот F-Type се приближува кон крајот на својот животен век, Jaguar вложи труд да го направи уште попосакуван за фановите на спортските купеа и роудстери. Најголемата измена е направена на предниот дел од автомобилот – каде тие веќе остарениот лик на F-Type e заменет со поагресивно „лице“ со поостри линии

Jaguar го освежи F-Type: Брутална убавина со V8 сценарио

Jaguar го освежи F-Type: Брутална убавина со V8 сценарио

Новиот F-Type доби помодерен и уште поагресивен дизајн, а и по фејслифтот останува автомобил во кој фокусот е свртен кон возачот и неговото задоволство зад волан Jaguar ги сподели првите фотографии и информации за освежениот F-Type, или новата верзија на спортската икона која ја носи автентичната ДНК на брендот и со своите спортски карактеристики останува

„Протекоа“ фотки од новиот Jaguar F-Type

„Протекоа“ фотки од новиот Jaguar F-Type

На три дена пред официјалната промоција, на интернет се појавија официјалните фотографии од новиот Jaguar F-Type во купе и кабриолет верзии Најрадикалната промена Jaguar ја направи на предниот панел. F-Type доби потенки, поспуштени LED фарови кои се „завиени“ под хаубата. Редизајн доживеа и предниот браник, додека одзади се истакнува светлосната група