притисни ентер »

Аргентина прв финалист на Копа Америка
Аргентина прв финалист на Копа Америка

Аргентина прв финалист на Копа Америка

Фудбалерите на Аргентина се првите финалисти на овогодинешното издание на Копа Америка, бранителот на титулата го победи дебитантот во ова континентално натпреварување Канада со 2:0 (1:0) во полуфиналето одиграно во Источен Радерфорд. Јулијан Алварез во 22 минута ја доведе Аргентина во водство на средината на првиот дел, а капитенот Лионел Меси во

Меси: Ова се последните битки

Меси: Ова се последните битки

Лионел Меси и селекцијата на Аргентина имаат одлична можност да го одбранат пехарот на Копа Америка. И не само тоа, по победата од 2:0 над Канада во полуфиналето, се стекнаа со можност заедно со Шпанија да станат единствената репрезентација која победила на три последователни големи натпреварувања. Шпанците тоа го направија во 2008 година на ЕП, потоа

Ова што го направи Аргентина е лудо, емотивно рече  Меси

Ова што го направи Аргентина е лудо, емотивно рече Меси

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси ги сподели своите емоции откако се пласираа во финалето на Копа Америка 2024. Во полуфиналето на турнирот кој се игра во САД, Аргентинците ноќеска ја победија репрезентацијата на Канада со резултат 2:0. Средбата се одржа на стадионот Медоулендс во Ист Радерфорд. JULIAN ALVAREZ GOAL FOR

Меси: Ова се последните битки

Меси: Ова се последните битки

Лионел Меси и селекцијата на Аргентина имаат одлична можност да го одбранат пехарот на Копа Америка. И не само тоа, по победата од 2:0 над Канада во полуфиналето, се стекнаа со можност заедно со Шпанија да станат единствената репрезентација која победила на три последователни големи натпреварувања. Шпанците тоа го направија во 2008 година на ЕП, потоа

Меси: Ова се последните битки

Меси: Ова се последните битки

Лионел Меси и селекцијата на Аргентина имаат одлична можност да го одбранат пехарот на Копа Америка. И не само тоа, по победата од 2:0 над Канада во полуфиналето, се стекнаа со можност заедно со Шпанија да станат единствената репрезентација која победила на три последователни големи натпреварувања. Шпанците тоа го направија во 2008 година на ЕП, потоа

МЕСИ: Ова што го прави Аргентина е лудо, старата гарда на репрезентацијата стигна до уште едно финале

МЕСИ: Ова што го прави Аргентина е лудо, старата гарда на репрезентацијата стигна до уште едно финале

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси ги сподели своите емоции откако се пласираа во финалето на Копа Америка 2024. Во полуфиналето на турнирот кој се игра во САД, Аргентинците ноќеска ја победија репрезентацијата на Канада со резултат 2:0. Средбата се одржа на стадионот Медоулендс во Ист Радерфорд. - Ова што репрезентацијата

МЕСИ НАЈАВИ КРАЈ: Свесен сум дека ова се последните битки

МЕСИ НАЈАВИ КРАЈ: Свесен сум дека ова се последните битки

0 Аргентина повторно е во финалето на Копа Америка. Актуелниот светски и континентален шампион кон одбрана на тронот го влече Лионел Меси, кој по мечот со Канада најави крај на репрезентативната кариера. – Дозволете ние како тим, како група да уживаме во сето она што го доживуваме, во она што се случува. Ќе повторам дека не е лесно повторно да се биде

Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо

Меси: Ова што го направи Аргентина е лудо

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси ги сподели своите емоции откако се пласираа во финалето на Копа Америка 2024. Во полуфиналето на турнирот кој се игра во САД, Аргентинците ноќеска ја победија репрезентацијата на Канада со резултат 2:0. Средбата се одржа на стадионот Медоулендс во Ист Радерфорд. – Ова што репрезентацијата

Меси: Ова што Аргентина го прави е лудо

Меси: Ова што Аргентина го прави е лудо

Капитенот на аргентинската фудбалска репрезентација Лионел Меси ги сподели своите емоции откако се пласираа во финалето на Копа Америка 2024. Во полуфиналето на турнирот кој се игра во САД, Аргентинците ноќеска ја победија репрезентацијата на Канада со резултат 2:0. Средбата се одржа на стадионот Медоулендс во Ист Радерфорд. – Ова што репрезентацијата