притисни ентер »

Русковска се врати од одмор и се огласи за “Рекет”
Русковска се врати од одмор и се огласи за “Рекет”

Русковска се врати од одмор и се огласи за “Рекет”

45 Споделувања Share Tweet Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема да даваат било каков вид на одговори пред камера. Сите информации ќе ги дистрибуираат

Рускоска се врати од одмор, продолжува истрагата за „Рекет“ – нема да има одговори пред камера

Рускоска се врати од одмор, продолжува истрагата за „Рекет“ – нема да има одговори пред камера

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО насловена како „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема да даваат било каков вид на одговори пред камера. Сите информации ќе ги дистрибуираат во јавноста

Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство

Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава изјави за случајот „Рекет“ дадоа две специјални обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, oбјави порталот „Сведок“. Засега од таа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка Катица Јанева. Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното

Распитот на Катица Јанева се држи во тајност?

Распитот на Катица Јанева се држи во тајност?

Во Обвинителството за организиран криминал, од почетокот на неделава за случајот „Рекет“, дадоа изјави двете специјални обвинителки, Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Засега од таа оваа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка, Катица Јанева. Катица Јанева сè уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство,

Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство

Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава изјави за случајот „Рекет“ дадоа две специјални обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска, oбјави порталот „Сведок“. Засега од таа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка Катица Јанева. Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното

ЈО не открива кога Катица ќе биде викната на pacпит

ЈО не открива кога Катица ќе биде викната на pacпит

Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава изјави за случајот „Рекет“ дадоа две специјални обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Засега од таа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка Катица Јанева. Катица Јанева се уште нема добиено никаква покана од Јавното обвинителство, а државниот

Рускоска се врати – „Рекет“ продолжува – во тек е финансиска истрага и вештачење на електронски уреди

Рускоска се врати – „Рекет“ продолжува – во тек е финансиска истрага и вештачење на електронски уреди

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема да даваат било каков вид на одговори пред камера. Сите информации ќе ги дистрибуираат во јавноста преку

Утре на распит во ЈО шефицата на кабинет на Катица Јанева, Рускоска се врати од одмор

Утре на распит во ЈО шефицата на кабинет на Катица Јанева, Рускоска се врати од одмор

Се уште не е познато дали и кога ќе биде повикана на распит во обвинителството специјалната обвинителка Катица Јанева, ниту пак дали ќе бидат сослушани лицата кои беа спомнати во “бомбите” на “Ла Верита”. Неофицијално, Канал 5 од извори од истрагата дознава дека за утре се повикани да дадат исказ обвинтиелот од СЈО  Бурим Рустеми и шефицата на Кабинетот

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Обвинителот Бурим Рустеми повикан во ОЈО за „Рекет“

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното судење за „ТНТ“ каде тој го застапува обвинението, се уште не е прецизирано точно време, кога ќе биде

Датумот кога Јанева ќе биде повика на распит се држи во тајност?

Датумот кога Јанева ќе биде повика на распит се држи во тајност?

Во Обвинителството за организиран криминал, од почетокот на неделава за случајот „Рекет“, дадоа изјави двете специјални обвинителки, Лиле Стефанова и Елизабета Јосифовска. Засега од таа оваа институција не откриваат дали и кога ќе биде повикана шефицата во оставка, Катица Јанева. До сега Катица Јанева сè уште нема добиено никаква покана од Јавното