притисни ентер »

Тепачка меѓу тенисерки
Тепачка меѓу тенисерки

Тепачка меѓу тенисерки

Малку недостигаше дуелот меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс во осминафиналето на турнирот во Лас Вегас да заврши со тепачка. Имено, Канаѓанката триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), а по крајот на мечот следеше драма. Се кулминираше по поздравувањето по мечот. Наводно, Канаѓанката силно ја стиснала раката на противничката, по што

Тенисерки за малку ќе се испотепаа на терен

Тенисерки за малку ќе се испотепаа на терен

Да не беше присебноста на главниот судија, ќе имаше многу повеќе од само тениски дуел На ИТФ турнирот во Лас Вегас малку недостасуваше да има нешто повеќе од тениски дуел меѓу Кетрин Себов (20) и Алиса Паркс (18). Себов која како 256-та тенисерка на ВТА листата беше фаворитка, на крајот се радуваше против 410-то рангираната Паркс со 6:0 и 7:6 во сетови

Го завршија мечот, се поздравија и тргнаа да се тепаат

Го завршија мечот, се поздравија и тргнаа да се тепаат

Тенискиот меч меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс на ИТФ турнирот во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка. Сенов победи со 6:0 и 7:6 кога Паркс го фрли рекетот, а потоа тргна на мрежа за да се поздрави со победничката. Двете се ракуваа, но потоа Паркс изгуби контрола, тргна на страната на противничката да се пресмета со

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно и ја стиснала раката при спортскиот поздрав

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно и ја стиснала раката при спортскиот поздрав

Мечот од ИТФ фјучерсот во Лас Вегас помеѓу Американката Алиша Паркс и Канаѓанката Катерина Себов заврши со мала физичка конфротација, тенисерките тргнаа да се пресметаат поради банална причина и пресилно стискање на раката при спортскиот поздрав на крајот од дуелот. Мечот од ИТФ фјучерсот во Лас Вегас помеѓу Американката Алиша Паркс и Канаѓанката Катерина

Тенисерки за малку ќе се степаа на меч во Лас Вегас

Тенисерки за малку ќе се степаа на меч во Лас Вегас

Тенискиот меч меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс на ИТФ турнирот во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка. Сенов победи со 6:0 и 7:6 кога Паркс го фрли рекетот, а потоа тргна на мрежа за да се поздрави со победничката. Двете се ракуваа, но потоа Паркс изгуби контрола, тргна на страната на противничката да се пресмета со

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас

Канандска тенисерка Кетрин Себов (20) и Американката Алисија Паркс (19) меѓусебниот дуел во осминафиналето на ИТФ турнирот во Лас Вегас го завршија со тепачка. Канадската тенисерка триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), па после последниот поен беше јасно дека Американката е нервозна, оти се гледа на снимката како го фрла рекетот. Наводно „масло на огнот“

Спречена тепачка меѓу тенисерки

Спречена тепачка меѓу тенисерки

Тенискиот меч меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс на ИТФ турнирот во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка. Сенов победи со 6:0 и 7:6 кога Паркс го фрли рекетот, а потоа тргна на мрежа за да се поздрави со победничката. Двете се ракуваа, но потоа Паркс изгуби контрола, тргна на страната на противничката да се пресмета со

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас

Канандска тенисерка Кетрин Себов (20) и Американката Алисија Паркс (19) меѓусебниот дуел во осминафиналето на ИТФ турнирот во Лас Вегас го завршија со тепачка. Канадската тенисерка триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), па после последниот поен беше јасно дека Американката е нервозна, оти се гледа на снимката како го фрла рекетот. Наводно „масло на огнот“

Тенисерки се степаа поради поздрав

Тенисерки се степаа поради поздрав

Спектакуларен влез на теренот имаше и таткото на една од тенисерките. Тенискиот дуел помеѓу Катерина Себов од Канада и Американката Алисија Паркс на турнир во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка, поради поздрав. Сенов триумфира со 6:0,7:6 по што Американката го фрли рекетот и тргна кон мрежата да се позрави со противничката. Двете тенисерки се

Скандал во Лас Вегас – Тепачка на тенисерки на ИТФ турнир

Скандал во Лас Вегас – Тепачка на тенисерки на ИТФ турнир

Малку недостигаше дуелот меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс во осминафиналето на турнирот во Лас Вегас да заврши со тепачка. Имено, Канаѓанката триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), а по крајот на мечот следеше драма. Се кулминираше по поздравувањето по мечот. Наводно, Канаѓанката силно ја стиснала раката на противничката, по што