притисни ентер »

Во мода се враќаат фармерките со низок струк
Во мода се враќаат фармерките со низок струк

Во мода се враќаат фармерките со низок струк

Според најавите што почнаа да кружат во светот на модата, на сцена повторно се појавуваат фармерките со низок струк, кои беа актуелни на почетокот на овој милениум. Најавата ја потврдија и од модната куќа Шанел, а папараците успеаја да ја снимат познатата манекенка Емили Ратајковски со својот сопруг облечена во вакви фармерки. Некои од жените баш и