притисни ентер »

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција
Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. Немирите се случија во близина на средното училиште Сен Егзипери, при што беа опожарени и два автомобили. Уапсените се осомничени за „учество во вооружен собир“. Според полициски извори, уапсените

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. Како што јави дописникот на МИА, немирите се случија во близина на средното училиште Сен Егзипери, при што беа опожарени и два автомобили. Уапсените се осомничени за „учество во вооружен собир“

Уапсени 146 лица, опожарени автомобили- средношколци се судрија со полиција

Уапсени 146 лица, опожарени автомобили- средношколци се судрија со полиција

Уапсени 146 лица, опожарени автомобили- средношколци се судрија со полиција Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. Како што јави дописникот на МИА, немирите се случија во близина на средното училиште Сен Егзипери, при што беа опожарени

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 уапсени при судири пред средно училиште во Франција

Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. Париз, 6 декември 2018 (МИА) – Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. Како што