притисни ентер »

Легендарниот Пирс му даде нов прекар на Дончиќ
Легендарниот Пирс му даде нов прекар на Дончиќ

Легендарниот Пирс му даде нов прекар на Дончиќ

Словенечниот репрезентативец, Лука Дончиќ игра страшно во втората негова сезона во НБА лигата и е најзаслужен што Далас Маверикс е при самиот врв во западната конференција. Со овие негови партии тој изнуди многу комплименти од голем број на стручњи аналитичари, легенди, сегашни играчи затоа што со само 20 години прави неверојатни работи во најсилната

Словенечката сензација има нов прекар, Дончиќ едноставно ги маѓепса Американците

Словенечката сензација има нов прекар, Дончиќ едноставно ги маѓепса Американците

Лука Дончиќ блеска во НБА  лигата, јавноста во Америка е маѓепсана од играта на Словенецот кој со осекој нов  одигран натпревар го потврдува својот квалитет и раскошен талент. Легендарниот Пол Пирс за ЕСПН во емисијата The Jump” му даде прекар на Дончиќ. „Неговиот прекар мора да биде „прелесниот“, игра едноставно, игра добро, игра лесно“ – изјави Пирс

Лука Дончиќ доби нов прекар… Пол Пирс „украден“ еден и му го „подари“ на Словенецот

Лука Дончиќ доби нов прекар… Пол Пирс „украден“ еден и му го „подари“ на Словенецот

Лука Дончиќ го доби својот прв прекар по доаѓањето во НБА лигата, „подарок“ од легендата на Бостон, Пол Пирс кој денеска работи како ТВ аналитичар. Во емисијата на Рејчел Николс на ЕСПН, Пирс го „украде“ прекарот од поранешната НБА ѕвезда Барон Дејвис и го пренасочи кон Дончиќ за кого смета дека повеќе му прилега. „Неговиот прекар мора да биде „Тoo

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Лука Дончиќ сезонава игра фантастично во НБА-лигата, а Пол Пирс реши да му даде прекар на словенечкиот кошаркар. Поранешниот кошаркар на Бостон селтикс работи како ТВ-аналитичар и е воодушевен од Словенецот. Тој го нарече „Ту изи“, односно „премногу лесно“, кој го носеше поранешниот кошаркар Барон Дејвис. „Негов нов прекар може да биде токму тој. Со

Лука Дончиќ доби надимак во НБА-лигата

Лука Дончиќ доби надимак во НБА-лигата

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ со бројките доминира во НБА-лигата, а поради неговите потези доби и надимак од колегите. Легендата Пол Пирс, некогашен играч на Бостон Селтикс кој сега работи како аналитичар е одушевен од играта на Дончиќ и вели дека тој треба да го носи надимакот „Too easy“, или „прелесно“, што некогаш му припаѓаше на Барон Дејвис

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ Лука Дончиќ сезонава игра фантастично во НБА-лигата, а Пол Пирс реши да му даде прекар на словенечкиот кошаркар. Поранешниот кошаркар на Бостон селтикс работи како ТВ-аналитичар и е воодушевен од Словенецот. Тој го нарече „Ту изи“, односно „премногу лесно“, кој го носеше поранешниот кошаркар Барон Дејвис

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Легенда на Бостон му даде нов прекар на Дончиќ

Лука Дончиќ сезонава игра фантастично во НБА-лигата, а Пол Пирс реши да му даде прекар на словенечкиот кошаркар. Поранешниот кошаркар на Бостон селтикс работи како ТВ-аналитичар и е воодушевен од Словенецот. Тој го нарече „Ту изи“, односно „премногу лесно“, кој го носеше поранешниот кошаркар Барон Дејвис. „Негов нов прекар може да биде токму тој. Со

НБА легендата смисли прекар за Дончиќ

НБА легендата смисли прекар за Дончиќ

Иако повеќе од една година воодушевува во НБА лигата, Лука Дончиќ се уште нема свој прекар. Пол Пирс, легендата на Бостон Селтикс кој сега работи како ТВ аналитичар сега смисли еден за Словенецот кој можеби ќе биде прифатен. Во емисијата „The Jump“, на „ЕСПН“ Пирс го одзема прекарот на НБА ѕвездата Барон Дејвис и го додели на Дончиќ бидејќи според

Неш го пофали Дончиќ: Ниту Леброн не беше добар како него на тие години!

Неш го пофали Дончиќ: Ниту Леброн не беше добар како него на тие години!

Поранешната НБА ѕвезда, Стив Неш зборуваше за лидерските способности на Лука Дончиќ. Според славниот плејмејкер, ниту Леброн Џејмс не играл на ниво како Словенецот на 20 годишна возраст. Дончиќ минатата година ја освои титулата најдобар нов играч во лигата, а оваа сезона бележи просек од 30,3 поени, 10,3 скокови и 9,2 асистенции што е речиси „трипл