притисни ентер »

Моден водич за ниски девојки
Моден водич за ниски девојки

Моден водич за ниски девојки

Ниските девојки често пати имаат проблеми кога е во прашање вистинскиот крој на гардероба. Модните експерти имаат неколку правила кои би требала да ги следи секоја жена со ситна градба. Гардеробата со принт ви е сојузник Парчињата со разни принтови изгледаат феноменално на ситните жени. Единствено за што треба да се грижите е да не бидат многу големи

Моден водич за ниски девојки

Моден водич за ниски девојки

Ниските девојки често пати имаат проблеми кога е во прашање вистинскиот крој на гардероба. Модните експерти имаат неколку правила кои би требала да ги следи секоја жена со ситна градба. Гардеробата со принт ви е сојузник Парчињата со разни принтови изгледаат феноменално на ситните жени. Единствено за што треба да се грижите е да не бидат многу големи

Познати личности кои храбро ја носат истата модна комбинација неколкупати

Познати личности кои храбро ја носат истата модна комбинација неколкупати

Денешната мода има навистина строги правила. На пример, многумина сметаат дека не треба да ја носат истата комбинација повеќе пати, веруваат дека треба секоја сезона да купуваат нова облека и да ги следат сите трендови. Повеќето познати ги следат овие барања, но постојат и оние кои храбро им се противат. Следниве познати личности не се грижат за модните

Моден водич за ниски девојки: Ако сте ситна, облекувајте се вака

Моден водич за ниски девојки: Ако сте ситна, облекувајте се вака

Ниските девојки често се соочуваат со проблеми кога е во прашање облеката. Затоа модните експерти направија листа со совети која треба да ја следат сите поситни девојки при следниот шопинг. # Облеката со принт ви е сојузник Парчињата со разни принтови изгледаат феноменално на ситните девојки. Единствено треба да водите сметка принтот да не е прекрупен

Тесен струк и заоблен задник: Во овој модел на фустан секоја жена изгледа како топ модел!

Тесен струк и заоблен задник: Во овој модел на фустан секоја жена изгледа како топ модел!

Пронајдовме парче облека кое буквално ги „брише“ килограмите... Сиена Милер направи вистински моден погодок со овој модел на фустан . Освен што карираниот принт е апсолутен хит , одличен избор направи и со самиот крој . Овој фустан секоја жена ќе ја трансформира во супермодел со заносни облини. Во неа е загаратиран моќниот изглед и визуелно повитка