притисни ентер »

Кафе на денот: Кокосово Гилермо со летен твист
Кафе на денот: Кокосово Гилермо со летен твист

Кафе на денот: Кокосово Гилермо со летен твист

Блендирано кафе што нема да ве остави рамнодушни Потребни состојки: 90 милилитри кафе концентрат 1 лимета 60 милилитри кокосов крем Ледени коцки Млеко (по желба) Начин на подготовка: Ставете ги сите состојки во блендер и матете додека не се соединат. Можете да додадете и малку млеко доколку сакате похомогена смеса. Декорирајте со кора од лимета и послужете