притисни ентер »

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот
Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Голден стејт Вориорс и Финикс Санс ги продолжија победничките серии во НБА лигата. Водечките екипи во лигата славеа во Фладелфија, односно Кливленд. Изминатата ноќ, Лејкерси, предводени од Леброј Џејмс, победија во Индијанаполис. Вориорс ја победија Филаделфија 116:96 и покрај тоа што во втората четвртина имаа минус од 19 поени (35:54). Мечот мина

14. победа по ред за Феникс, Лејкерс по продолжение ја совлада Индијана

14. победа по ред за Феникс, Лејкерс по продолжение ја совлада Индијана

Феникс и на гостувањето кај Кливленд ја продолжи одличната форма, славеше со 120:115 и ја забележа 14. победа по ред, Лос Анџелес Лејкерс со триумф се враќа од Индијана откако по едно продолжение победи со 124:116. Феникс и на гостувањето кај Кливленд ја продолжи одличната форма, славеше со 120:115 и ја забележа 14. победа по ред, Лос Анџелес Лејкерс

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Голден стејт Вориорс и Финикс Санс ги продолжија победничките серии во НБА лигата. Водечките екипи во лигата славеа во Фладелфија, односно Кливленд. Изминатата ноќ, Лејкерси, предводени од Леброј Џејмс, победија во Индијанаполис. Вориорс ја победија Филаделфија 116:96 и покрај тоа што во втората четвртина имаа минус од 19 поени (35:54). Мечот мина

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Голден стејт Вориорс и Финикс Санс ги продолжија победничките серии во НБА лигата. Водечките екипи во лигата славеа во Фладелфија, односно Кливленд. Изминатата ноќ, Лејкерси, предводени од Леброј Џејмс, победија во Индијанаполис. Вориорс ја победија Филаделфија 116:96 и покрај тоа што во втората четвртина имаа минус од 19 поени (35:54). Мечот мина

Бесниот Леброн избрка навивачи од салата, па креираше НБА бравура за победа на Лејкерс

Бесниот Леброн избрка навивачи од салата, па креираше НБА бравура за победа на Лејкерс

Леброн Џејмс ја отслужи суспензијата која ја заработи поради инцидентот со Стјуарт и се врати во голем стил на гостувањето кај Индијана, на кое оствари најдобар учинок од стартот на сезоната и го водеше својот Лејкерс до голема победа. „Езерџиите“ го добија трилерот во кој се играа и дополнителни пет минути игра поради нерешениот исход во регуларниот

Џејмс се врати по суспензијата и ја урна Индијана

Џејмс се врати по суспензијата и ја урна Индијана

Лос Анџелес лејкерс славеа победа од 124-116 по едно продолжение на гостувањето кај Индијана во рамки на НБА-лигата. Леброн Џејмс се врати на паркетот по суспензијата од еден натпревар и инцидентот со Ајзеа Стујарт од Детроит. Супер ѕвездата на Лејкерс сакаше да докаже нешто па со 39 поени го предводеше својот тим до триумфот, а клучни беа неговите

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Стеф подобар од Сет Кари, Леброн броеше до 39, сјајни партии на играчите од Балканот

Голден стејт Вориорс и Финикс Санс ги продолжија победничките серии во НБА лигата. Водечките екипи во лигата славеа во Фладелфија, односно Кливленд. Изминатата ноќ, Лејкерси, предводени од Леброј Џејмс, победија во Индијанаполис. Вориорс ја победија Филаделфија 116:96 и покрај тоа што во втората четвртина имаа минус од 19 поени (35:54). Мечот мина

Јанг и Богдановиќ ја продолжија победничката серија на Атланта

Јанг и Богдановиќ ја продолжија победничката серија на Атланта

ВИДЕО: Јанг и Богдановиќ ја продолжија победничката серија на Атланта Ф.К. Пред 46 секунди Одличното дуо на Атланта хокс, Богдан Богдановиќ и Треј Јанг/Фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT Кошаркарите на Атланта славеа како гости кај Сан Антонио (124:106) доцна синоќа во НБА лигата за вкупно шеста победа во низа. Хокси потврдија дека се наоѓаат

Леброн се врати со 39 поени и ја сруши Индијана!

Леброн се врати со 39 поени и ја сруши Индијана!

Леброн Џејмс се врати по суспензијата и постигна рекордни оваа сезона 39 поени во победата по продолжение на Лос Анџелес Лејкерс кај Индијана Пејсерс (116-124). Најдобриот кошаркар на „езерџиите“ како да сакаше да одговори на критиките и со две клучни тројки во финишот од мечот ги растажи фановите во Индијанаполис. Расел Вестбрук беше втор стрелец

NBA-Кралот уште еднаш покажа колку е моќен

NBA-Кралот уште еднаш покажа колку е моќен

Од синоќешната NBA програма која броеше 11 мечеви, го издвојуваме дуелот помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Индијана Пејсерс. Тимот од “Ел-Еј” сезонава не ја започна според очекувањата. Леброн Џејмс се врати во составот по суспензијата од еден натпревар, и приреди вистинско шоу. Во ефикасен натпревар на кој регуларните 48 минути не беа доволни за да се прогласи