притисни ентер »

Струга тестира поранешни младински репрезентативци на Македонија
Струга тестира поранешни младински репрезентативци на Македонија

Струга тестира поранешни младински репрезентативци на Македонија

Тимот на Струга, кој денеска ќе го одигра вториот натпревар од групата против Еурофарм Работник, покрај четворицата интернационалци, тестира и двајца поранешни младински репрезентативци на Македонија. Стратегот Илија Темелковски ги има на пробен период средниот бек Јован Талевски, кој до лани настапуваше во Турција, како и десното крило Пеце Рајатовски,