притисни ентер »

Во Скопје уапсен тинејџер кој се шетал со пиштол и метална палка
Во Скопје уапсен тинејџер кој се шетал со пиштол и метална палка

Во Скопје уапсен тинејџер кој се шетал со пиштол и метална палка

Share Tweet Share Share Email Comments При претрес од страна на полициските патролни служби на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар 9 милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот претрес бил извршен во вечерните часови на 13 февруари на улицата Есперанто, а тинејџерот веднаш бил уапсен

Грета Тунберг го нападна Федерер, тенисерот и одговори ФОТО

Грета Тунберг го нападна Федерер, тенисерот и одговори ФОТО

Швајцарецот сигурно не се надевал на овие критики, но одлучил да ѝ одговори на младата Грета. За Грета ТУнберг, девојчето кое жестоко се залага за борбата против климатските промени, зборува и пишува целиот свет. Тинејџерката честопати ги критикува славните личности. Овој пат, на нејзина мета за критикување се најде и тенисерот Роџер Федерер. Грета

Грета Тунберг го критикуваше Федерер – еве што и одговори тенисерот

Грета Тунберг го критикуваше Федерер – еве што и одговори тенисерот

Откако стана јавно и светски позната, шведската тинејџерка Грета Тунберг, која жестоко се залага за борба против климатските промени и зачувување на чистите природни ресурси, таа редовно бира големи имиња и познати фаци како мета за нејзините еколошки критики. Овој пат, на нејзина мета за критикување се најде и тенисерскиот ас Роџер Федерер . Грета

Грета Тунберг го критикуваше Федерер – еве што ѝ одговори тенисерот

Грета Тунберг го критикуваше Федерер – еве што ѝ одговори тенисерот

Share Tweet Share Share Email Comments Откако стана јавно и светски позната, шведската тинејџерка Грета Тунберг, која жестоко се залага за борба против климатските промени и зачувување на чистите природни ресурси, таа редовно бира големи имиња и познати фаци како мета за нејзините еколошки критики. Овој пат, на нејзина мета за критикување се најде

Роџер Федерер: „Мојата популарност е злоупотребена, ако му помогнам некому, ме критикуваат зошто не сум им помогнал на другите“

Роџер Федерер: „Мојата популарност е злоупотребена, ако му помогнам некому, ме критикуваат зошто не сум им помогнал на другите“

Шведската тинејџерка Грета Тунберг, која жестоко се залага за борба против климатските промени и зачувување на чистите природни ресурси, редовно им упатува еколошки критики на познатите и звучни имиња. Овој пат, Грета го искритикува тенисерскиот ас Роџер Федерер, на кого му упати прекор дека дека го спонзорираат компании кои го загадуваат воздухот