притисни ентер »

Валенсија ја плати клаузулата за Димитријевиќ!?
Валенсија ја плати клаузулата за Димитријевиќ!?

Валенсија ја плати клаузулата за Димитријевиќ!?

Шпанскиот тим Валенсија, ќе биде следната дестинација за Ненад Димитријевиќ, пишува „АС“. Изданието пренесува дека Валенсија ја плати клаузулата на Хувентуд од 300.000 евра за потписот на македонскиот кошаркар. Но… според најавите Димитријевиќ би можел да остане во Хувентуд како позајмен кошаркар, па дури во 2021/2022 година да замине во Валенсија

Валенсија ја плати клаузулата за Димитријевиќ!?

Валенсија ја плати клаузулата за Димитријевиќ!?

Шпанскиот тим Валенсија, ќе биде следната дестинација за Ненад Димитријевиќ, пишува „АС“. Изданието пренесува дека Валенсија ја плати клаузулата на Хувентуд од 300.000 евра за потписот на македонскиот кошаркар. Но… според најавите Димитријевиќ би можел да остане во Хувентуд како позајмен кошаркар, па дури во 2021/2022 година да замине во Валенсија

Димитријевиќ оди на позајмица – дилемата е Билбао или Сарагоса

Димитријевиќ оди на позајмица – дилемата е Билбао или Сарагоса

Комплетирањето на трансферот на Ненад Димитријевиќ од Хувентуд во Валенсија е само прашање на ден, но шпанскиот евролигаш нема намера да го задржи македонскиот плејмејкер во тимот за сезоната 2020/21. Иако како опција се споменуваше враќање назад во Хувентуд, таа варијанта повеќе не е во игра, па сега Валенсија преговара со Сарагоса и со Билбао, како