притисни ентер »

Се враќа Renault Espace
Се враќа Renault Espace

Се враќа Renault Espace

Renault Espace, модел кој е синоним за големи мини комбиња од 1983 година, се враќа на сцената. Сепак, шестата генерација носи и револуционерни промени, од кои најочигледна е тоа што овој модел повеќе нема да биде миниван. Така, Espace станува SUV модел, а судејќи според достапните информации, во голема мера ќе се базира на новиот Austral. Францускиот

Претставување на шестата генерација на Renault Espace во пролет

Претставување на шестата генерација на Renault Espace во пролет

Renault открива дека неговиот нов SUV со 5 и 7 седишта ќе го носи името Espace Легендарното име Espace го поврзува новиот SUV со претходните пет генерации на истоимениот модел Овој ноември, Renault слави 40 години од концептот Espace, првпат претставен во 1983 година. Добро познат низ Франција и светот, Espace веднаш стана очигледен избор за шестата

Renault Espace станува SUV, ќе дебитира оваа пролет

Renault Espace станува SUV, ќе дебитира оваа пролет

Renault со тизери го најави новиот Espace кој ќе биде SUV „дизајниран за долги патувања“, со пет или седум седишта Renault Espace, францускиот пионер во сегментот на минивани од 1983 година, ќе добие целосно нов модел од шестата генерација кој ќе дебитира оваа пролет. Новиот Espace ќе се одвои од своите претходници во однос на каросеријата, преобразувајќи