притисни ентер »

Се повреди Расел Вестбрук
Се повреди Расел Вестбрук

Се повреди Расел Вестбрук

Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под обрачот. Тој нагази на ногата на Ентони Дејвис и падна на паркетот, а потоа го напушти теренот. Сеуште не е констатирана тежината на повредата, а според американските медиуми тој ќе отсуствува

Се е во ред со Расел Вестбрук

Се е во ред со Расел Вестбрук

Одлични вести пристигнаа од Оклахома, откако од тимот открија дека кошаркарот Расел Вестбрук нема долго да отсуствува од терените, иако се здоби со повреда на дуелот против Њу Орлеанс која во прв план изгледаше застрашувачка. На средината на третата четвртина, Вестбрук незгодно доскокна на паркетот и го повреди зглобот на левата нога, поради што мораше

Оклахома и без Вестбрук го преслуша непрепознатливиот Кливленд

Оклахома и без Вестбрук го преслуша непрепознатливиот Кливленд

Оклахома Сити Тандер знае да победува и без Расел Вестрбрук. Без повредената своја прва ѕвезда, кошаркарите од Оклахома се вратија со полн плен од гостувањето во Охајо во домот на Кливленд. Шестата победа на Тандерси сезонава е извојувана со триумф од 86-95. Кавалирси постојано го ловеа водството на ривалот, но не успеаја ниту да се заканат и изнудат

Се е во ред со Расел Вестбрук

Се е во ред со Расел Вестбрук

Одлични вести пристигнаа од Оклахома, откако од тимот открија дека кошаркарот Расел Вестбрук нема долго да отсуствува од терените, иако се здоби со повреда на дуелот против Њу Орлеанс која во прв план изгледаше застрашувачка. На средината на третата четвртина, Вестбрук незгодно доскокна на паркетот и го повреди зглобот на левата нога, поради што мораше

Фановите може да здивнат, повредата на Вестбрук не е сериозна!

Фановите може да здивнат, повредата на Вестбрук не е сериозна!

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, се повреди на синоќешниот натпревар против Њу Орлеанс Пеликанс и ги загрижи фановите на својот клуб. Вестбрук во третата четвртина незгодно скокна на паркетот и ги искриви зглобот на левата нога, па мораше да му се укаже помош и предвреме го напушти теренот. Првите информации од Оклахома

Фановите може да здивнат, повредата на Вестбрук не е сериозна!

Фановите може да здивнат, повредата на Вестбрук не е сериозна!

Најдобриот кошаркар на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, се повреди на синоќешниот натпревар против Њу Орлеанс Пеликанс и ги загрижи фановите на својот клуб. Вестбрук во третата четвртина незгодно скокна на паркетот и ги искриви зглобот на левата нога, па мораше да му се укаже помош и предвреме го напушти теренот. Првите информации од Оклахома

Се повреди Расел Вестбрук

Се повреди Расел Вестбрук

Третата четвртина на натпреварот помеѓу Оклахома Тандер и Њу Орлеанс Пеликанс, одигран изминатата ноќ, ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Тандер го повреди зглобот на левата нога. Russell Westbrook needed to be helped off the floor after injuring his ankle. pic.twitter.com/jNgpb3uHgI — House of Highlights (@HoHighlights) November

Се повреди Расел Вестбрук

Се повреди Расел Вестбрук

Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под обрачот. Тој нагази на ногата на Ентони Дејвис и падна на паркетот, а потоа го напушти теренот. Сеуште не е констатирана тежината на повредата, а според американските медиуми тој ќе отсуствува

Победата на Оклахома во сенка на повредата на Вестбрук

Победата на Оклахома во сенка на повредата на Вестбрук

Најдобриот кошаркар на Оклахома, Расел Вестбрук заработи повреда на зглобот на мечот против Њу Орлеанс кој неговиот тим го доби со 122:116. Оклахома не можеше да се израдува на победата над Њу Орлеанс поради повредата на Расел Вестбрук која изгледа лошо. Повредата се случи во третата четвртина кога Вестбрук лошо скокна и го искриви зглобот на левата

Се повреди Расел Вестбрук

Се повреди Расел Вестбрук

Третата четвртина помеѓу Оклахома и Њу Орлеанс ја одбележа повредата на Расел Вестбрук. Ѕвездата на Оклахома го повреди зглобот на левата нога при доскок под обрачот. Тој нагази на ногата на Ентони Дејвис и падна на паркетот, а потоа го напушти теренот. Сеуште не е констатирана тежината на повредата, а според американските медиуми тој ќе отсуствува