притисни ентер »

Додале сол на раната! По оваа сцена Роџер ќе пукне од мака: Вака навивачите на Ѓоковиќ во Синсинати го “провоцираат“ Швајцарецот
Додале сол на раната! По оваа сцена Роџер ќе пукне од мака: Вака навивачите на Ѓоковиќ во Синсинати го “провоцираат“ Швајцарецот

Додале сол на раната! По оваа сцена Роџер ќе пукне од мака: Вака навивачите на Ѓоковиќ во Синсинати го “провоцираат“ Швајцарецот

Походот на Новак Ѓоковиќ за одбрана на трофејот започна. Новак Ѓоковиќ синоќа го одигра првиот натпревар по финалето на Вимблдон во кое славеше по речиси пет часа игра. Во тој натпревар Федерер имаш две меч топки кои не успеа да ги искористи. Одличната игра против Сем Квери, Ѓоковиќ ја приреди за своите навивачи кои уживаа во добриот тенис, особено

Десет дена имав кошмари по поразот од Ѓоковиќ на Вимблдон

Десет дена имав кошмари по поразот од Ѓоковиќ на Вимблдон

Switzerland's Roger Federer hits a return during a practice session for the Miami Open at Crandon Park Tennis Center in Key Biscayne, Fla., on Tuesday, March 21, 2017. (Pedro Portal/El Nuevo Herald/TNS via Getty Images) Поранешниот светски тениски рекет број еден Швајцарецот Роже Федерер е подготвен за камбек на терените на Мастерс турнир во Синсинати,

Федерер: Бев лут по поразот од Ѓоковиќ, едвај чекам пак меч со него

Федерер: Бев лут по поразот од Ѓоковиќ, едвај чекам пак меч со него

Роџер Федерер минатата недела го наполни својот 38. роденден, по што оваа недела се враќа во акција на „својот“ американски турнир, Мастерсот во Синсинати. Швајцарецот пред новинарите во Охајо зборуваше за епскиот пораз во финалето на Вимблдон од Новак Ѓоковиќ, во меч во кој пропушти две меч-топки и потоа загуби во тај-брејк во петтиот сет. „Повеќе