притисни ентер »

15- годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица
15- годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

15- годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица

Embedded video for 15- годишно девојче загина во сообраќајка кај Струмица 15 годишно девојче загина,  а уште две лица на возраст од 20 и 21 година се повредени во сообраќајна несреќа која се случила утрово околу 4 часот и 30 минути на излезот од Струмица кон селото Дабиле. Сите тројца се жители на струмичкото село Радово.  Од полицијата информираат

Црн Божиќ за Грција

Црн Божиќ за Грција

35 лица загинаа во сообраќајни несреќи   за време на Божиќните празници во Грција, објавија локалните медиуми. Според грчката патна полиција, од 21 декември до 8 јануари, се случиле 407 сообраќајки. Само пред една година се случи ист број несреќи, попрецизно загинаа 36 лица.