притисни ентер »

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа
Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт до го освојат

Франкфурт ги откажа сите венчавки поради настапот на Ајнтрахт во финалето на ЛЕ

Франкфурт ги откажа сите венчавки поради настапот на Ајнтрахт во финалето на ЛЕ

Локалните власти на Франкфурт ги откажал сите венчавки кои биле закажани во четвртокот, поради финалето на Лигата на Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс, кој се игра ден порано во Севилја. Доколку германскиот тим триумфира, тогаш следниот ден ќе има големо славје во Франкфурт. Од германскиот тим порачале дека единствено ќе има прослава само доколку

Во Франкфурт откажани свадбите поради финалето во Лига Европа

Во Франкфурт откажани свадбите поради финалето во Лига Европа

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт до го освојат

Ајнтрахт продаде 50.000 влезници за јавно гледање на финалето на Лига Европа

Ајнтрахт продаде 50.000 влезници за јавно гледање на финалето на Лига Европа

Ајнтрахт Франкфурт ги продаде сите 50.000 влезници за нивниот стадион „Дојче банк парк“, каде што на 18 мај ќе се гледа во живо финалето на Лига Европа, каде што „орлите“ играат против Глазгов Ренџерс на „Рамон Санчез Писхуан“ во Севилја, Шпанија. За разлика од славниот меч на „Ноу Камп“, кога илјадници навивачи на Ајнтрахт беа погласни од домашните

Матичарите во Франкфурт откажаа девет свадби поради – финалето во Лига Европа!

Матичарите во Франкфурт откажаа девет свадби поради – финалето во Лига Европа!

Финалето од годинешното издание од Лига Европа помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Глазгов Ренџерс, кое ќе се одигра на 18 мај во Севилја, е причината поради која ќе бидат одложени девет свадби во германскиот град закажани за – следниот ден. Причина за ова е фактот што матичната служба е лоцирана во зградата пред која за 19 мај е најавена голема прослава,

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт до го освојат

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт до го освојат

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Матичната служба во Франкфурт ги откажа свадбите поради финалето во Лига Европа

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден, jaвува МИА. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт

Лудило во Франкфурт: Нема свадби кога Ајнтрахт ќе го игра финалето на ЛЕ

Лудило во Франкфурт: Нема свадби кога Ајнтрахт ќе го игра финалето на ЛЕ

Поради финалето во УЕФА Лига Европа меѓу Ајнтрахт и Глазгов Ренџерс на 18 мај во Севиља, матичната служба во германскиот град Франкфурт ги откажа сите девет свадби кои беа закажани за следниот ден. Матичната служба е лоцирана во зградата на Градското собрание пред која за 19 мај е најавена голема прослава во случај фудбалерите на Ајнтрахт до го освојат