притисни ентер »

Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“
Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“

Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“

Крајот на месец октомври ни донесе една голема несреќа која ја обои во црно фудбалска Англија, бидејќи непосредно по мечот меѓу Лестер и Вест Хем во Премиер лигата, во близина на стадионот „Кинг Пауер“ се урна хеликоптерот на газдата на „лисиците“. Вишаи Шриваданапраба го загуби животот во трагичната хеликопетерска несреќа која ги расплака фановите

Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“

Деталната истрага ја утврди главната причина за големата несреќа на „Кинг Пауер“

Крајот на месец октомври ни донесе една голема несреќа која ја обои во црно фудбалска Англија, бидејќи непосредно по мечот меѓу Лестер и Вест Хем во Премиер лигата, во близина на стадионот „Кинг Пауер“ се урна хеликоптерот на газдата на „лисиците“. Вишаи Шриваданапраба го загуби животот во трагичната хеликопетерска несреќа која ги расплака фановите

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на пилотот со сечилата на роторот, кој го движи задниот дел, не дозволил хеликоптерот да ја достигне потребната

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на пилотот со сечилата на роторот, кој го движи задниот дел, не дозволил хеликоптерот да ја достигне потребната

Истражителите ги утврдија причините за хеликоптерската несреќа во која загина газдата на Лестер

Истражителите ги утврдија причините за хеликоптерската несреќа во која загина газдата на Лестер

Покрај тајландскиот милијардер, во големата несреќа животот го загубија уште четири лица кои беа во хеликоптерот веднаш по мечот помеѓу Лестер и Вест Хем кој се одигра на Кинг Пауер арената. Помина еден месец од трагедијата која се случи со смртта на газдата на поранешниот освојувач на шампионската титула во Премиерлигата, Лестер, Вичај Ширвадханапраба,

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизамот што ги поврзува педалите во кабината на пилотот со сечилата на роторот, кој го движи задниот дел, не дозволил хеликоптерот да ја достигне потребната

Утврдена причината за несреќата на сопственикот на Лестер

Утврдена причината за несреќата на сопственикот на Лестер

Лестер, 6 декември 2018 (МИА) – Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина сопственикот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Според истрагата, механизмот кој ги поврзува педалите во кабината на пилотот со сечилата на роторот, кој го движи задниот дел, не дозволил

Откриена причината за хеликоптерската несреќа на Кун Вичаи

Откриена причината за хеликоптерската несреќа на Кун Вичаи

Британските истражители го открија проблемот со хеликоптерот кој се урна на 27 октомври во близина на стадионот „Кинг пауер“ и во кој загина сопственикот на Лестер сити, Вичаи Шриваданапраба и уште четири луѓе. Во извештајот од осум страници, се вели дека главната причина е „откачување“ на педалата која го контролирала задниот ротор на хеликоптерот,

„Опашката“ е „виновна“ за хеликоптерската несреќа во Лестер

„Опашката“ е „виновна“ за хеликоптерската несреќа во Лестер

Британската полиција со официјален извештај денеска ги објави причините за страшната хеликоптерска несреќа на 27 октомври, во која животот го загубија пет лица, меѓу кои и претседателот на Лестер, Вичаи Шриваданаправа. Причина за трагедијата е механизмот кој ги поврзувал педалите на пилотот со делот од роторот на опашката од хеликоптерот, што придонело

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Утврдена причината за несреќата на шефот на Лестер

Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата е дефект на моторот. Лестер, 6 декември 2018 (МИА) – Месец и половина по хеликоптерската несреќата во која загина шефот на Лестер, Вичај Шриваданапраба, истражните органи открија дека причина за трагедијата