притисни ентер »

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“
Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост е одобрен обвинителниот акт за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски-Боки 13, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд денеска ги отфрли приговорите на осомничените како неосновани и по ова решение согласно одредбите од Законот за

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Наскоро закажување на првото рочиште на „Рекет“

Осомничените во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, Зоран Милевски и Катица Јанева седнуваат на обвинителните клуби. Откако кривичниот суд не ги прифати нивните приговори по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски, од судот информираат дека од Советот за оценка на обвинителнен акт е донесено решение дека нивните приговори се

Прифатено обвинението за „Рекет“

Прифатено обвинението за „Рекет“

Советот за оценка на обвинителни акти на затворена седница без присуство на адвокатите ги отфрли нивните приговори и констатира дека се неосновани. Според информациите предметот ќе биде распределен кај судија и се очекува наскоро да се закаже првото рочиште каде што тројцата за првпат ќе дадат исказ, а на оваа одлука на судот, обвинетите немаат право

Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница

Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница

Embedded video for Катица Јанева и Боки 13 влегуваат во судница Осомничените во „Рекет“, одат на суд. Кривичен не ги прифати приговорите по обвинението на Катица Јанева, Бојан Јовановски и Зоран Милевски. Од судот велат дека Советот за оценка на обвиненител акт, донел решение дека приговорите на осомничените се одбиваат како неосновани, а обвинението

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска

Јанева, Боки и Кичеец чекаат термин и судија за судење, прифатено е обвинението на Русковска Кривичниот суд го одобри обвинението за Рекет, сега се чека само термин и судија за да почне процесот против екс специјалната обвинителка Катица Јанева, Боки 13-ка и Зоран Милевски Кичеец. Денеска зад затворени врати судот одлучил позитивно по обвинението на

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Боки 13, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. „Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Јовановски, Јанева и Милевски седнуваат на обвинителна клупа за „Рекет“

Судот им ги отфрли сите приговори на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски и во целост го одобри обвинението за предметот „Рекет“. – Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција КО.бр.84/19, постапувајќи по приговорите

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост одобрено обвинението против Боки 13 и Катица Јанева за „Рекет“

Во целост е одобрен обвинителниот акт за случајот „Рекет“ во кој обвинети се Бојан Јовановски-Боки 13, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец. Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд денеска ги отфрли приговорите на осомничените како неосновани и по ова решение согласно одредбите до ЗКП, не се

Случајот „Рекет“ влегува во судница, судот го одобри обвинението на Русковска

Случајот „Рекет“ влегува во судница, судот го одобри обвинението на Русковска

Основниот кривичен суд во Скопје го прифати обвинителниот акт за случајот „Рекет" во кој осомничени се Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски, а кој го поднесе обвинителката Вилма Русковска. Од судот соопштуваат дека откако ќе биде оформен предмет, тој ќе биде распореден кај судија за натамошно постапување. Основниот кривичен суд во Скопје

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Судот го прифати обвинението за „Рекет“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје денеска го прифати обвинението за случајот „Рекет“, отфрлајќи ги приговорите на Бојан Јовановски, Катица Јанева и Зоран Милевски. -Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје кој постапува по оценка на обвинителниот акт на ОЈО за гонење на организиран криминал