притисни ентер »

Кин и Мурињо со идентичен заклучок за шампионската трка во Премиер лигата по виденото на „Енфилд“
Кин и Мурињо со идентичен заклучок за шампионската трка во Премиер лигата по виденото на „Енфилд“

Кин и Мурињо со идентичен заклучок за шампионската трка во Премиер лигата по виденото на „Енфилд“

Жозе Мурињо и Рој Кин одново беа специјални гости во експертското студио на „Скај Спортс“, а овојпат, нивна главна задача беше да ги коментираа случувањата на најголемото англиско дерби во овој момент, односно пресметката меѓу Ливерпул и Манчестер Сити. Големата пресметка на „Енфилд Роуд“ заврши со победа на Ливерпул од 3:1, а иако играчите и навивачите

Дербито во Премиер лигата не може да помине без коментар од Мурињо

Дербито во Премиер лигата не може да помине без коментар од Мурињо

Зборовите на Португалецот ќе ги израдуваат навивачите на Ливерпул. Ливерпул по триумфот од 3:1 над Манчестер сити сигурно чекори кон освојување на титулата во Премиер лигата. По 12 кола, Ливерпул има дури 11 победи и само едно реми за вкупно 34 бодови, осум повеќе од Лестер и Челси и девет од шампионот Манчестер сити кој е четврти на табелата. Многумина

Мурињо до Компани: Ви донесов титула, а никогаш не ми се заблагодари

Мурињо до Компани: Ви донесов титула, а никогаш не ми се заблагодари

Жозе Мурињо му помогна на Манчестер Сити да ја освои титулата во Премиерлигата во 2014 година кога беше тренер на Челси. Жозе Мурињо и Винсент Компани беа во студиото на „Скај Спортс“ каде беа стручни аналитичари за време на дербито меѓу Ливерпул и Манчестер Сити. Мурињо не пропушти да го буцне поранешниот капитен на Манчестер Сити. Во 2014 кога Ливерпул

Мурињо нема дилеми: Ливерпул веќе е нов шампион на Англија

Мурињо нема дилеми: Ливерпул веќе е нов шампион на Англија

Специјалниот вели дека трката за шампионската титула во Премиерлигата е решена уште вечерва по дербито меѓу Ливерпул и Манчестер сити Жозе Мурињо нема дилеми и вели дека трката за шампионската круна во Премиерлигата е завршена, по победата на Ливерпул против Манчестер сити во големото англиско дерби што заврши со победа на домаќините од 3:1. „Манчестер

Мурињо: Ако Ливерпул го победи Сити ќе ја освои Премиер лигата

Мурињо: Ако Ливерпул го победи Сити ќе ја освои Премиер лигата

Искусниот португалски стратег, Жозе Мурињо верува дека Ливерпул ќе дојде до титулата во Премиер лигата ако вечерва слави во дербито против Манчестер Сити. „Црвените“ имаат шанса со победа да дојдат до предност од девет бода во однос на ривалот од „Итихад“, а тоа според Мурињо дефинитивно може да биде клучно и лигашката титула по три децении да се врати

Никакви се шансите на Сити: Во 38 години има само една победа на Енфилд

Никакви се шансите на Сити: Во 38 години има само една победа на Енфилд

Последната деценија Манчестер Сити е најдобар тим во англискиот фудбал, но и натаму има проблем кога станува збор за дуелите со Ливерпул на гостински терен. Последната победа на Енфилд, шампионот на Премиер лигата ја оствари во 2003 година со 2-1 и тоа е единствен триумф на „граѓаните“ во последните 38 години. Сега на Сити очајно му е потребно оваа