притисни ентер »

Викенд тарифа: новиот Shelby GT500 на Goodwood
Викенд тарифа: новиот Shelby GT500 на Goodwood

Викенд тарифа: новиот Shelby GT500 на Goodwood

Најмоќниот улично-легален Ford некогаш направен лудува по патеката на фестивалот во Goodwood Новиот Ford Mustang Shelby GT500 го доби своето јавно деби минатата недела на настан во Велика Британија, а сега во рацете на Вон Гитин тој ги покажува своите способности на ридската патека на фестивалот на брзината во Goodwood. Моќниот GT500 е погонуван од

Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood!

Новиот Ford Mustang Shelby GT500 ги ослободи сите 770 коњски сили на Goodwood!

Vaughn Gittin Jr. е зад управувачот на Shelby GT500 – кој од неговиот компресорски 5.2-литарски V8 добива 771 коњска сила и 847 Nm вртежен момент! Локацијата е Goodwood Festival of Speed, автомобилот е Shelby GT500, а возачот е легендарниот Vaughn Gittin Jr. Уживајте!