притисни ентер »

Димитријевиќ доби европски првак за соиграч, Зизис потпиша за Хувентуд
Димитријевиќ доби европски првак за соиграч, Зизис потпиша за Хувентуд

Димитријевиќ доби европски првак за соиграч, Зизис потпиша за Хувентуд

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ доби големо име за соиграч за сезоната 2019/20. Имено, Хувентуд од Бадалона потфрли дека постигна договор со 35-годишниот грчки кошаркар, Никос Зизис. Поранешниот репрезентативец и европски првак со Грција ја напушти Бундеслигата и Бамберг и потпиша едногодишен договор со „зелените“ од Бадалона. Зизис

Поранешен европски шампион ќе му биде конкуренција на Димитријевиќ

Поранешен европски шампион ќе му биде конкуренција на Димитријевиќ

Chema Rey Веднаш штом Реал Мадрид го официјализира трансферот на Никола Лапровитола, Хувентуд тргна по замена за него. Шпанските медиуми тврдат дека изборот паднал на поранешниот грчки репрезентативец Николаос Зисис кој претходните четири години беше член на Бамберг. Искусниот плејмејкер има блескава кариера, освен што играше за гиганти како АЕК, Бенетон,