притисни ентер »

ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога!
ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога!

ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога!

ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога! Состојки: 3 јајца 50 мл масло прстофат сол 400 мл млеко 200 гр брашно 2-3 лажици какао во прав (за кафените спирали) Подготовка: Изматете ги состојките, потоа раздвојте две кутлачи и одделно измешајте со какаото. Загрејте ја тавата за да направите спирала од кафеава смеса, оставете на неколку секунди

ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога!

ШАРЕНИ ПАЛАЧИНКИ: Тенки и меки, повкусни од било кога!

Состојки: 3 јајца 50 мл масло прстофат сол 400 мл млеко 200 гр брашно 2-3 лажици какао во прав (за кафените спирали) Подготовка: Изматете ги состојките, потоа раздвојте две кутлачи и одделно измешајте со какаото. Загрејте ја тавата за да направите спирала од кафеава смеса, оставете на неколку секунди и потоа прелијте ја со белата смеса. Печете од двете

Шарени палачинки: Тенки и меки, повкусни од било кога! Изгледаат привлечно и имаат совршен вкус (РЕЦЕПТ)

Шарени палачинки: Тенки и меки, повкусни од било кога! Изгледаат привлечно и имаат совршен вкус (РЕЦЕПТ)

Состојки: 3 јајца, 50 мл масло, прстофат сол, 400 мл млеко, 200 гр брашно, 2-3 лажици какао во прав (за кафените спирали) Подготовка: Изматете ги состојките, потоа раздвојте ја смесата и одделно измешајте со какаото. Загрејте ја тавата за да направите спирала од кафеава смеса, оставете да се потпече неколку секунди и потоа прелијте ја со белата смеса