притисни ентер »

Ривалите на Порто во ЛШ испраѓаат поддршка до Алфредо Кинтана
Ривалите на Порто во ЛШ испраѓаат поддршка до Алфредо Кинтана

Ривалите на Порто во ЛШ испраѓаат поддршка до Алфредо Кинтана

Ракометниот свет се моли за Алфредо Кинтана, откако искусниот чувар на мрежата на Порто на тренингот на тимот во понеделникот доживеа срцев удар и докторите се борат за неговиот живот. Дефинитивно оваа информација го погоди ракометниот свет, а одредени ривали од противниците на Порто во групата А од Лигата на шампионите изразија жалење за здравствената

Колегата на Митревски се бори за живот, одложен натпреварот Мешков Брест – Порто

Колегата на Митревски се бори за живот, одложен натпреварот Мешков Брест – Порто

Непријатни вести од Португалија, голманот на Порто, Алфредо Кинтана на тренинг претрпе срцев удар, тој е во сериозна здравствена состојба, се бори за живот, ЕХФ го одложи натпреварот во Лигата на шампионите. Дуелот меѓу Мешков Брест и Порто требаше да се одигра во среда, но поради новонастанатата ситуација ЕХФ реши да го одложи. Кинтана е пренесен

Митревски и соиграчите во шок, колега од тимот доживеа срцев удар на тренинг

Митревски и соиграчите во шок, колега од тимот доживеа срцев удар на тренинг

Во Порто се сè уште во шок, малку недостасуваше да се случи вистинска трагедија, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар на тренингот со својот ракометен тим. Голманот Кинтана е еден од стандардните во Порто заедно со нашиот Никола Митревски, имал срцев удар за време на тренингот, веднаш му била укажана помош од медицинскиот тим, потоа е испратен во локалната

ЕХФ го одложи дуелот меѓу Мешков Брест и Порто поради Кинтана

ЕХФ го одложи дуелот меѓу Мешков Брест и Порто поради Кинтана

Шокантна вест дојде од Португалија. Соиграчот на македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар. Тој е во болница, засега нема дополнителни информации од страна на клубот за неговата здравствена состојба, но според тамошните медиуми тој е на интезивна нега и во тешка сосојба. Токму поради оваа новонастаната

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Алфредо Квинтана, ракометниот голман на Порто и португалската репрезентација добил срцев удар на денешниот тренинг со Порто и веднаш бил однесен во болницата „Сао Жоао“. Порто го потврдија инцидентот и открија дека тој ја добива потребната медицинска помош, без да ги откријат деталите за неговата состојба. „Ракометарот Алфредо Квинтана страдаше за

Колегата на Митревски, Кинтана доживеа срцев удар, се бори за живот, мечот меѓу Мешков Брест и Порто е одложен

Колегата на Митревски, Кинтана доживеа срцев удар, се бори за живот, мечот меѓу Мешков Брест и Порто е одложен

Голманот на Порто, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар за време на денешниот тренинг, тој во моментов е во болница, а португалскиот клуб поради тоа не отпатува на гостувањето кај Мешков Брест. Голманот на Порто, Алфредо Кинтана доживеа срцев удар за време на денешниот тренинг, тој во моментов е во болница, а португалскиот клуб поради тоа не отпатува

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Алфредо Квинтана, ракометниот голман на Порто и португалската репрезентација добил срцев удар на денешниот тренинг со Порто и веднаш бил однесен во болницата „Сао Жоао“. Порто го потврдија инцидентот и открија дека тој ја добива потребната медицинска помош, без да ги откријат деталите за неговата состојба. „Ракометарот Алфредо Квинтана страдаше за

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Португалскиот голман Квинтана добил срцев удар на тренинг!

Алфредо Квинтана, ракометниот голман на Порто и португалската репрезентација добил срцев удар на денешниот тренинг со Порто и веднаш бил однесен во болницата „Сао Жоао“. Порто го потврдија инцидентот и открија дека тој ја добива потребната медицинска помош, без да ги откријат деталите за неговата состојба. „Ракометарот Алфредо Квинтана страдаше за

ЕХФ го одложи гостувањето на Порто во Белорусија поради ситуацијата со Кинтана

ЕХФ го одложи гостувањето на Порто во Белорусија поради ситуацијата со Кинтана

Натпреварот од ракометната Лига на шампиони меѓу Мешков Брест и Порто е одложен поради сериозно влошената здравствена состојба на Алфредо Кинтана. Голманот на Порто и клупски колега на нашиот Никола Митревски денеска доживеал срцев удар и се наоѓа во критична состојба во болница, а португалските медиуми пренесоа дека се бори за живот. Кинтана денеска

ЕХФ го одложи мечот меѓу Мешков Брест и Порто по срцевиот удар на Кинтана

ЕХФ го одложи мечот меѓу Мешков Брест и Порто по срцевиот удар на Кинтана

Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши да го одложи натпреварот помеѓу Мешков Брест и Порто, кој беше закажан за среда во Лигата на шампиони откако денеска срцев удар доживеа голманот на португалскиот тим, Алфредо Кинтана. Колегата на македонскиот голман Никола Митревски во моментов е во болница откако имаше срцев удар на тренинг, а се чекаат повеќе