притисни ентер »

Манасков фантастичен во новиот триумф на Веспрем

Манасков фантастичен во новиот триумф на Веспрем

Македонските ракометни репрезентативци влегуваат во одлична форма пред почетокот на новиот квалификациски циклус. Митревски беше избран за МВП на колото во Лигата на Шампионите, Стоилов постигна рекордни за него осум гола во триумфот над Фленсбург, а денеска со фантастично издание се истакна и Дејан Манасков, кој го предводеше Веспрем до триумф на

Фантастична партија на Манасков, 12 гола против Ѓенѓеш

Фантастична партија на Манасков, 12 гола против Ѓенѓеш

Нова маестрална партија на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков во дресот на Веспрем. Денеска во меч од унгарскиот шампионат пртотив екипата на Ѓенѓеш, Манасков беше 100% ефикасен и од 12 шута постигна исто толку голови. Веспрем славеше со 35-25. sportmedia.mk

Фантастична партија на Манасков, 12 гола против Ѓенѓеш

Фантастична партија на Манасков, 12 гола против Ѓенѓеш

Нова маестрална партија на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков во дресот на Веспрем. Денеска во меч од унгарскиот шампионат пртотив екипата на Ѓенѓеш, Манасков беше 100% ефикасен и од 12 шута постигна исто толку голови. Веспрем славеше со 35-25.

Веспрем гази, Нант се сопна во Данска

Веспрем гази, Нант се сопна во Данска

Унгарскиот ракометен шампион Веспрем ја продолжи победничката серија во Лигата на Шампионите со триумф над словенечкиот Целје со 39:24. Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков и соиграчите уште во првото полувреме ја осигураа победата, поведоа со седум гола разлика 18:11, за во вториот дел да стигнат до двоцифрена предност и  нов триумф во елитното