притисни ентер »

Сека Алексиќ е повторно трудна
Сека Алексиќ е повторно трудна

Сека Алексиќ е повторно трудна

Српската пејачка Сека Алексиќ се пофали дека е трудна и дека повторно ќе стане мајка. Како што пишуваат српските медиуми, пејачката е на самиот почеток од бременоста, а веста ги израдувала сите во семејството. Сека е во брак со Вељко Пилјикиќ и двајцата веќе го имаат синот Јаков. Сека вели дека никогаш не криела колку среќа им донело родителството

Сека Алексиќ е повторно трудна

Сека Алексиќ е повторно трудна

Српската пејачка Сека Алексиќ се пофали дека е трудна и дека повторно ќе стане мајка. Како што пишуваат српските медиуми, пејачката е на самиот почеток од бременоста, а веста ги израдувала сите во семејството. Сека е во брак со Вељко Пилјикиќ и двајцата веќе го имаат синот Јаков. Сека вели дека никогаш не криела колку среќа им донело родителството

Сека Алексиќ е трудна: Пејачката во емисија кај Иван Ивановиќ, несакајќи призна дека пак ќе стане мајка!

Сека Алексиќ е трудна: Пејачката во емисија кај Иван Ивановиќ, несакајќи призна дека пак ќе стане мајка!

Фолк пејачката Сека Алексиќ беше гостинка во шоуто на мегапопуларниот Иван Ивановиќ, каде несакајќи на водителот му призна дека по втор пат ќе стане мајка! Имено, на прашањето: „Дали се’ уште има проблеми кога ќе и дојдат оние денови?“, на пејачката и се испушти: „Па, сега ги немам“… На тоа Ивановиќ се надоврза: „Чекај, што сакаш да кажеш дека сега

Сека е трудна, чека второ дете!

Сека е трудна, чека второ дете!

Фолкерката Сека Алексиќ е трудна и чека второ дете. Пејачката ја потврдила убавата вест и открила дека е на почетокот од бременоста. Сека и нејзиниот сопруг Вељко го имаат синот Јаков, а таа во повеќе наврати имаше изјавено дека едвај чека повторно да се оствари во улогата на мајка. Фолкерката јавно зборуваше и за маките со кои се соочила во намерата

Сека е трудна, чека второ дете!

Сека е трудна, чека второ дете!

Фолкерката Сека Алексиќ е трудна и чека второ дете. Пејачката ја потврдила убавата вест и открила дека е на почетокот од бременоста. Сека и нејзиниот сопруг Вељко го имаат синот Јаков, а таа во повеќе наврати имаше изјавено дека едвај чека повторно да се оствари во улогата на мајка. Фолкерката јавно зборуваше и за маките со кои се соочила во намерата

Јаков ќе биде постар брат: Сека Алексиќ ќе стане мајка по втор пат

Јаков ќе биде постар брат: Сека Алексиќ ќе стане мајка по втор пат

Фолкерката Сека Алексиќ е трудна и чека второ дете. Пејачката ја потврдила убавата вест и открила дека е на почетокот од бременоста и тоа во емисијата на Иван Ивановиќ која се емитува вечерва. Сека и нејзиниот сопруг Вељко го имаат синот Јаков, а таа во повеќе наврати имаше изјавено дека едвај чека повторно да се оствари во улогата на мајка. Фолкерката

Сека Алексиќ ќе стане мајка по втор пат

Сека Алексиќ ќе стане мајка по втор пат

Фолкерката Сека Алексиќ е трудна и чека второ дете. Пејачката ја потврдила убавата вест и открила дека е на почетокот од бременоста и тоа во емисијата на Иван Ивановиќ која ќе се емитува вечерва.  Сека и нејзиниот сопруг Вељко го имаат синот Јаков, а таа во повеќе наврати имаше изјавено дека едвај чека повторно да се оствари во улогата на мајка. Фото:

Огромна радост во домот на Сека Алексиќ

Огромна радост во домот на Сека Алексиќ

Пејачката Сека Алексиќ мајчинството многу ја промени, а сега како што пишува српскиот Курир, ќе стане мајка по втор пат. По малиот Јаков, таа открила дека ќе стане повторно мајка, но засега не открива детали. Семејството било пресреќно.