притисни ентер »

Нов концепт на Формула 1 болидите: Еве што ќе се смени од 2026 година
Нов концепт на Формула 1 болидите: Еве што ќе се смени од 2026 година

Нов концепт на Формула 1 болидите: Еве што ќе се смени од 2026 година

Најбрзиот авто-мото циркуз на светот, Формула 1, во сезоната 2026 ќе влезе со нови регулации за болидите и нови промени. Откако сегашниот концепт започна да се користи во 2022 година, најдоминантен е Ред Бул, а кој најдобро ќе го погоди следниот концепт останува да видиме. Формула 1 го промовира новиот концепт на болиди кои ќе бидат иднината. Станува