притисни ентер »

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков
Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Вардар 1961 денеска ја почнува новата европска одисеја во Лигата на шампионите. Прв противник на единствениот македонски претставник во ова натпреварување е Мешков Брест, дуелот е закажан со почеток во 18:45 часа. Двата тима долга историја, најчесто се среќаваа во СЕХА-лига, па добро се познаваат. Глеб Калараш вели дека против белорускиот тим не смеат

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Вардар 1961 денеска ја почнува новата европска одисеја во Лигата на шампионите. Прв противник на единствениот македонски претставник во ова натпреварување е Мешков Брест, дуелот е закажан со почеток во 18:45 часа. Двата тима долга историја, најчесто се среќаваа во СЕХА-лига, па добро се познаваат. Глеб Калараш вели дека против белорускиот тим не смеат

ДЕНЕСКА Е ДЕНОТ: Вардар ја отвора сезоната во ЛШ

ДЕНЕСКА Е ДЕНОТ: Вардар ја отвора сезоната во ЛШ

Денеска во Брест, Белорусија со почеток од 18:45 часот, Вардар 1961 ја почнува новата авантура во Лигата на шампионите Колку може новиот Вардар? Може ли да го носи товарот на трите последни генерации кои трипати беа во Келн, двапати на тронот? Ќе искористиме позната флоскула, „Полесно е да се освои врвот отколку да се задржи“. Никој досега откако се

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и натаму не е завршена сезоната 2019/20, победникот ќе го дознаеме кон крајот на годината со Ф4 турнирот во Келн, па така Вардарци и во новата сезона влегуваат како актуелни

Нема лесен противник, Вардар го очекува „пеколна“ групна фаза

Нема лесен противник, Вардар го очекува „пеколна“ групна фаза

Македонскиот гигант Вардар ќе биде единствениот претставник на нашата држава во овогодишното издание на Лигата на шампионите. Како актуелен европски првак, „црвено-црниот“ тим влегува во новата сезона, која сите очекуваат да биде исклучително тешка за Стевче Алушовски и неговите избраници. Подготовките само најавија колку овој „шарен“ Вардар ќе има

Вардар стартува во Лигата на шампионите со нов лик, но со стари амбици

Вардар стартува во Лигата на шампионите со нов лик, но со стари амбици

Вардар стартува во Лигата на шампионите со нов лик, но со стари амбици Денеска започнува новата сезона во Лигата на шампионите, со четири натпревари од првото коло, а се уште европскиот шампион Вардар гостува кај белорускиот првак Мешков Брест,пишува 24ракомет.мк Иако лани беше високо поразен во Брест, тимот на Вардар сега има изменет лик и со други

ЛШ 20/21: Никој не очекува ново чудо од Вардар, започнува ЛШ без лански шампион

ЛШ 20/21: Никој не очекува ново чудо од Вардар, започнува ЛШ без лански шампион

Ракометната сезона во Лигата на шампионите ќе биде отворена денес со четири натпревари од првото коло. Меѓу нив ќе биде и гостувањето на Вардар 1961 кај Мешков Брест, каде сè уште актуелниот европски првак загуби убедливо на последното соочување минатата сезона. Титулата од минатата сезона не е доделена поради пандемијата со коронавирусот. Поради тоа

Вардар кај стариот познаник Мешков за старт на ракометната ЛШ

Вардар кај стариот познаник Мешков за старт на ракометната ЛШ

Бранителот на европската титула Вардар денеска од Белорусија ја започнува новата сезона во ракометната Лига на шампиони (ЛШ) во која прв противник е Мешков Брест. Двата тима повторно се во иста група како и минатата сезона, која беше прекината поради пандемијата на коронавирус. На последното гостување во салата „Викторија“ во октомври лани во Брест,

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Калараш: Мора да го неутрализираме Скубе, неприфатливо е опуштање против Мешков

Вардар 1961 денеска ја почнува новата европска одисеја во Лигата на шампионите. Прв противник на единствениот македонски претставник во ова натпреварување е Мешков Брест, дуелот е закажан со почеток во 18:45 часа. Двата тима долга историја, најчесто се среќаваа во СЕХА-лига, па добро се познаваат. Глеб Калараш вели дека против белорускиот тим не смеат