притисни ентер »

Претставен новиот BMW Gran Coupé од Series 4
Претставен новиот BMW Gran Coupé од Series 4

Претставен новиот BMW Gran Coupé од Series 4

Со дополнителен пар врати, новата Series 4 на BMW во изданието Gran Coupé повторно нуди повеќе простор и погодност во споредба со Coupe верзијата со две врати… Во Минхен се убедени дека со новата генерација Gran Coupé на Series 4, ќе анимира многу клиенти кои ја сакаат попрактичната верзија на каросеријата што BMW ја понуди со претходната генерација

Обновени BMW X3 M и BMW X4 M

Обновени BMW X3 M и BMW X4 M

На почетокот на 2019 година, BMW ги претстави спортските SUV модели X3 M (F97) и X4 M (F98), кои сега претрпеа значителни модификации. Како прво, тука се модифицирани фаровите и задни светла, дотерани браници и пошироки предни „бубрези“, нови 21-инчни алуминиумски тркала, поширока палета на бои (вклучувајќи ги и Sao Paulo Yellow, Brooklyn Gray, Marina

Освежување за семејството кросовери на BMW од D сегментот / ФОТО+ВИДЕО

Освежување за семејството кросовери на BMW од D сегментот / ФОТО+ВИДЕО

Споменатите факти не се наведени без причина. Напротив, треба да се знаат додека се оценуваат унапредувањата за двоецот со спортски претензии. Еден од главните лајтмотиви на извршеното ажурирање се однесува на стеснување и поедноставување на гамата, кое за среќа не се однесува на опсегот на достапни погонски единици. Всушност се однесува на ширината

Премиера: BMW Серија 4 Gran Coupe / ФОТО+ВИДЕО

Премиера: BMW Серија 4 Gran Coupe / ФОТО+ВИДЕО

Автомобилот е базиран на платформата CLAR, при што новата генерација добила 5 mm подолго меѓуоскино растојание, како и поширока трага на тркалата (6 mm напред и 19 mm позади). Што се однесува до багажникот, неговиот волумен сега е 470 литри, или 1290 литри со спуштени задни седишта. Новата Серија 4 Gran Coupe е базирана на платформата CLAR и 15 сантиметри

Новиот BMW M2 кон крајот на 2022

Новиот BMW M2 кон крајот на 2022

Новата BMW Series 2 Coupe (внатрешни назнаки G42) ќе ја доживее својата премиера кон крајот на оваа година, додека втората генерација на BMW M2 Coupe (назначен G87) според некои информаци ќе започне со производство во декември 2022 година… Како и стандардното Coupe Series2, идниот M2 Coupe ќе има малку подолго растојание помеѓу оските  (+ 51 mm), поширока

BMW ги освежи X3 и X4, но и моќните X3M и X4M!

BMW ги освежи X3 и X4, но и моќните X3M и X4M!

Редизајнираните популарни SUV модели на BMW доаѓаат со визуелни измени, но и грст нови технолошки решенија. Ајде да започнеме со визуелните измени – X3 и X4 добиваат нијанса поголеми предни рештки како и редизајнирани предни светла. Формите не се премногу изменети, но на задниот дел кај X3 забележуваме нови задни светла со навистина несекојдневна форма

BMW ги освежи X3 и X4, М верзиите добија посилен мотор

BMW ги освежи X3 и X4, М верзиите добија посилен мотор

Германскиот производител BMW одлучи дека е време да направи рестилизација на своите SUV модели X3 и X4, a третман добија и M верзиите Исклучително исполнет ден за BMW. По претставувањето на Серија 4 Gran Coupe, на ред дојдоа и SUV моделите X3 и X4 кои на средина од својот животен век добиваат рестилизација. Поставите на двата модели добиваат комплетно

Премиера за новата BMW Серија 4 Gran Coupe

Премиера за новата BMW Серија 4 Gran Coupe

Германскиот производител BMW ја претстави новата Серија 4 со дополнителни две врати која традиционално го добива суфиксот Gran Coupe BMW направи полн погодок во 2014 година кога за прв пат ја претстави Серија 4 во Gran Coupe издание, па за очекување беше да пристигне нова генерација на овој автомобил. Во споредба со својот претходник, новата Серија

Доаѓа втората генерација на BMW 4 Gran Coupe

Доаѓа втората генерација на BMW 4 Gran Coupe

Втората генерација на BMW Серија 4 Gran Coupe импресионира со забележително зголемена динамика на возење, дизајн со новиот јазик на формите на марката, порафиниранo премиум опркужување во внатрешноста и многу новини во возењето. По големиот успех на претходниот модел, повторно палетата на BMW Серија 4 се проширува со ново купе со 4 врати. Втората генерација