притисни ентер »

Hyundai официјално го претстави Ioniq 5
Hyundai официјално го претстави Ioniq 5

Hyundai официјално го претстави Ioniq 5

Hyundai започнува ново поглавје во својата историја со лансирањето на подбрендот Ioniq и со првиот модел од овој опсег, моделот 5 Инспириран од 45 Concept, кој беше претставен на Салонот во Франкфурт во 2019 година, Ioniq 5 официјално ја доживеа својата светска премиера. Првиот модел во новиот електричен Ioniq бренд на Hyundai поставува нови темели

Hyundai со електрична премиера: Ioniq 5 располага со 800V технологија и V2G систем

Hyundai со електрична премиера: Ioniq 5 располага со 800V технологија и V2G систем

Електричните модели ја покажуваат решителноста на производителите што побргу да се соочат со новата ера во мобилноста, а Hyundai го направи следниот важен чекор со премиерата на Ioniq 5. Се работи за прв автомобил кој е поставен на новата платформа на групацијата, наменета за електрични автомобили и модел со кој корејскиот бренд ја најавува силната