притисни ентер »

Вистинскиот рецепт за ЅАЅИКИ како од грчки ресторан: Лесно се прави, а вака е најубав!
Вистинскиот рецепт за ЅАЅИКИ како од грчки ресторан: Лесно се прави, а вака е најубав!

Вистинскиот рецепт за ЅАЅИКИ како од грчки ресторан: Лесно се прави, а вака е најубав!

Вистинскиот рецепт за ЅАЅИКИ како од грчки ресторан: Лесно се прави, а вака е најубав! Состојки 2 долги краставици 4 чешниња лук половина гранче копар сол 400 мл густ јогурт малку маслиново масло бел бибер Подготовка: Излупете ја краставицата и изрендајте ја, посолете ја и оставете ја водата да тече. Исцедете ја целата вода од краставиците, исецкајте