притисни ентер »

TCR Европа – Ред Бул  Ринг: Давидовски со први поени во TCR Европа, Лука Енгстлер со прва победа!
TCR Европа – Ред Бул  Ринг: Давидовски со први поени во TCR Европа, Лука Енгстлер со прва победа!

TCR Европа – Ред Бул Ринг: Давидовски со први поени во TCR Европа, Лука Енгстлер со прва победа!

Денес на програмата беше втората трка од четвртата рунда од Европската TCR Серија на Австриската патека Ред Бул Ринг Возачот на M1RA Motorsport Лука Енгстлер дојде до прва победа во втората трка на Ред Бул Ринг овој викенд, после контактот со Лука Филипи кој се наоѓаше во тој момент на првата позиција во последниот круг, со многу возачи ставени под

TCR Европа: Фајлс со победа и со водство во генерален пласман после првата трка на Ред Бул Ринг

TCR Европа: Фајлс со победа и со водство во генерален пласман после првата трка на Ред Бул Ринг

Возачот на Target Competition Џош Фајлс дојде до сигурна победа стартувајќи од втората позиција на стартот од првата трка на патеката Ред Бул Ринг, каде се одржува четвртата рунда од Европската TCR Серија. Лука Филипи имаше добар старт од пол позицијата, на тоа не го спречи Фајлс веднаш да се пушти во борба за лидерската позиција. Но трката повторно