притисни ентер »

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон
Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Петкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон ги предупреди сопствениците на спортот дека ако продолжат со планот да го зголемат бројот на трки на 25 годишно, дека тој ќе се пензионира. Оваа недела, „Либерти медија“, американската компанија која го предводи Ф1 шампионатот, објави дека од 2020 година на календарот се придружува трката во Ханој,

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Петкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон ги предупреди сопствениците на спортот дека ако продолжат со планот да го зголемат бројот на трки на 25 годишно, дека тој ќе се пензионира. Оваа недела, „Либерти медија“, американската компанија која го предводи Ф1 шампионатот, објави дека од 2020 година на календарот се придружува трката во Ханој,

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

epa07150878 British driver Lewis Hamilton of Mercedes rides a scooter after a press conference at the Interlagos racetrack, where the Brazil Formula One Grand Prix will be celebrated next Sunday, in Sao Paulo, Brazil, 08 November 2018. EPA-EFE/FERNANDO BIZERRA epa07150878 British driver Lewis Hamilton of Mercedes rides a scooter after a press conference

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

Ако продолжат да додаваат трки, јас си одам, се закани Хамилтон

epa07150878 British driver Lewis Hamilton of Mercedes rides a scooter after a press conference at the Interlagos racetrack, where the Brazil Formula One Grand Prix will be celebrated next Sunday, in Sao Paulo, Brazil, 08 November 2018. EPA-EFE/FERNANDO BIZERRA Петкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, ги предупреди сопствениците на спортот

Хамилтон ќе си замине од Ф1 ако продолжат да додаваат трки

Хамилтон ќе си замине од Ф1 ако продолжат да додаваат трки

Петкратниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон, ги предупреди сопствениците на спортот дека ако продолжат со планот да го зголемат бројот на трки на 25 годишно, тој ќе се пензионира. Оваа недела, „Либерти медија“, американската компанија што го предводи Ф1- шампионатот, објави дека од 2020 година на календарот се придружува трката во Ханој,

ХАМИЛТОН: Можеби сум меѓу најстарите, но и понатаму сум гладен за победи

ХАМИЛТОН: Можеби сум меѓу најстарите, но и понатаму сум гладен за победи

Петкратниот Формула 1 шампион Луис Хамилтон вели дека и понатаму кај него постои глад за победи исто како и младите талентирани возачи кои ќе ги предизвика и следната сезона... Пред две недели во Мексико ја освои и петтата шампионска титула во Формула 1, но Луис Хамилтон веќе им се радува на новите предизвици. Британецот вели дека се гледа себеси во