притисни ентер »

Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на Атлантикот
Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на Атлантикот

Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на Атлантикот

Паркер беше прогласе за МВП на Европското првенство во 2013 година во Словенија - Фото: Игор Бансколиев Францускиот бек има четири титули во НБА со Сан Антонио, по двапати бил најдобар кошаркар на Европа, најефикасен на ЕП и добитник на европскиот кошаркарски оскар, има една европска титула со Франција, трофеј за МВП на Европското првенство во 2013

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Една од НБА легендите, Тони Паркер стави крај на неговата активна кариера. Поранешната ѕвезда на Сан Антонио Спарс признава дека одлучил да се откаже по 18 сезони во најпопуларната кошаркарска лига. Триесет и седум-годишниот Французин помина 17 години во дресот на Спарс и освои четири титули со тимот, воден од Грег Поповиќ и со ѕвезди како Тим Данкан

Тони Паркер ја заврши кариерата

Тони Паркер ја заврши кариерата

Францускиот кошаркар и четирикратен НБА-шампион, Тони Паркер, објави дека ја заврши својата кариера. Со многу емоции ја завршив кариерата. Работев многу и тоа беше неверојатна авантура. Дури и во моите најлуди соништа не би можел да претпоставам дека ќе се доживеам вакви извонредни моменти во националниот тим на Франција и во НБА лигата, изјави Паркер

Денови на жалост во Тексас и Франција!

Денови на жалост во Тексас и Франција!

Los Angeles Times Последниот од блескавото трио на Сан Антонио одлучи да стави крај на играчката кариера, на 37-годишна возраст. За разлика од Тим Данкан и Ману Џинобили, Тони Паркер во пензија замина од екипата на Шарлот Хорнетс каде ја помина последната сезона по 17 поминати во Спарс. За малку нема да ја оствари својата цел – да одигра најмалку 20

Заминување на уште една легенда: Тони Паркер оди во пензија

Заминување на уште една легенда: Тони Паркер оди во пензија

Францускиот кошаркар Тони Паркер вчера и официјално го најави своето пензионирање. На 37-годишна возраст, завршувајќи една успешна кариера во која освои четири прстени од НБА лигата и стана европски шампион со Франција, Тони Паркер почувствува дека е време да ги напушти кошаркарските арени. „Со голема возбуда го објавувам моето пензионирање од кошарката

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Една од НБА легендите, Тони Паркер стави крај на неговата активна кариера. Поранешната ѕвезда на Сан Антонио Спарс признава дека одлучил да се откаже по 18 сезони во најпопуларната кошаркарска лига. Триесет и седум-годишниот Французин помина 17 години во дресот на Спарс и освои четири титули со тимот, воден од Грег Поповиќ и со ѕвезди како Тим Данкан

Крај на легендарна кариера, Тони Паркер оди во пензија

Крај на легендарна кариера, Тони Паркер оди во пензија

Легендарниот француски кошаркар, Тони Паркер кој најголемиот дел од кариерата го мина во Сан Антони0 ја завршува кариерата. Во тимот од Тексас мин 17 години, освои четри шампионски прстени во НБА лигата, а во 2007 година беше избран за најкорисен  играч на финалната серија. „Заминувам во пензија. Решив веќе да не играм кошарка“ – објави поранешниот

Тони Паркер ја заврши кариерата

Тони Паркер ја заврши кариерата

Една од НБА легендите, Тони Паркер стави крај на неговата активна кариера. Поранешната ѕвезда на Сан Антонио Спарс признава дека одлучил да се откаже по 18 сезони во најпопуларната кошаркарска лига. Триесет и седум-годишниот Французин помина 17 години во дресот на Спарс и освои четири титули со тимот, воден од Грег Поповиќ и со ѕвезди како Тим Данкан

Тони Паркер заминува во пензија

Тони Паркер заминува во пензија

Поранешниот кошаркар на Сан Антонио спарс, легендарниот четирикратен НБА-шампион, Французинот Тони Паркер, објави дека се повлекува по 18 сезони во НБА-лигата. -Ќе се пензионирам. Решив дека веќе нема да играм кошарка, изјави Паркер за „Еспин“. Паркер си заминува на 37 години со 1.254 меча од регуларната сезона со просек од 15,5 поени, 5,6 асистенции

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Тони Паркер стави крај на неговата кариера

Една од НБА легендите, Тони Паркер стави крај на неговата активна кариера. Поранешната ѕвезда на Сан Антонио Спарс признава дека одлучил да се откаже по 18 сезони во најпопуларната кошаркарска лига. Триесет и седум-годишниот Французин помина 17 години во дресот на Спарс и освои четири титули со тимот, воден од Грег Поповиќ и со ѕвезди како Тим Данкан