притисни ентер »

Ова мора да стане ваше секојдневие доколку сте над 30 години – особено е важна за жените!
Ова мора да стане ваше секојдневие доколку сте над 30 години – особено е важна за жените!

Ова мора да стане ваше секојдневие доколку сте над 30 години – особено е важна за жените!

Чиа семето во последните години добива посебна популарност бидејќи спаѓа во групата на исклучително здрави намирници, а се користи како додаток во јадењата и како зачин. Многу дами денес го комбинираат во смути, јогурти и пудинзи бидејќи делува исклучително благотворно на организмот. Иако многумина ќе се согласат дека не изгледаат привлечно на прв

Ова мора да стане ваше секојдневие доколку сте над 30 години – особено е важна за жените!

Ова мора да стане ваше секојдневие доколку сте над 30 години – особено е важна за жените!

Чиа семето во последните години добива посебна популарност бидејќи спаѓа во групата на исклучително здрави намирници, а се користи како додаток во јадењата и како зачин. Многу дами денес го комбинираат во смути, јогурти и пудинзи бидејќи делува исклучително благотворно на организмот. Иако многумина ќе се согласат дека не изгледаат привлечно на прв

„Туш за црева“ од 3 состојки - природно решение за запек

„Туш за црева“ од 3 состојки - природно решение за запек

На TikTok се шири нов рецепт за здравје, наречен „внатрешен туш“. По бројните вирални трикови кои почнаа да се споделуваат на оваа социјална мрежа, се чини дека најновиот е фокусиран на здравјето на цревата. Во чаша вода потребно е да се исцеди сок од еден лимон и да се додадат две лажици чиа семе. После тоа, неопходно е да се остави пијалакот да отстои

Чудесна намирница за жени: Лесно се комбинира со храната, а го негува здравјето и изгледот после 30-тата година

Чудесна намирница за жени: Лесно се комбинира со храната, а го негува здравјето и изгледот после 30-тата година

Чиа семето се користи како додаток на храна и зачин, а се здоби со популарност поради многубројните здравствени придобивки. Многу луѓе денес ги комбинираат семките од чиа со друга здрава храна во смути, јогурти и пудинзи бидејќи тие имаат исклучително благотворно дејство на организмот. Иако ќе се согласите дека не изгледаат привлечно на прв поглед,