притисни ентер »

Мурињо учи германски се надева на покана од Баерн
Мурињо учи германски се надева на покана од Баерн

Мурињо учи германски се надева на покана од Баерн

Баерн Минхен, во саботата загуби во Леверкузен (3:0), на табелата има пет поени помалку од Баер и извесно е дека по 11 години ќе остане без титулата во Бундес лигата. Доколку Баерн остане без шампионската титула јасно е дека тренерот Томас Тухел ќе добие отказ. Германските медиуми веќе започнаа да лицитираат со името на неговиот наследник. Во некои

Мурињо никогаш не мирува, го учи јазикот за неговата следна дестинација

Мурињо никогаш не мирува, го учи јазикот за неговата следна дестинација

Успешните луѓе секогаш работат на себе, Жозе Мурињо е еден од нив. Португалецот доби отказ во Рома и покрај тоа што немаше одврзани раце кога беше во прашање составувањето на тимот и немаше доволно пари за сериозни засилувања за да биде конкурентен во борбата за трофеи во Италија. Сепак, тој ја освои Конференциската лига, па овој период од неговата

Мурињо се подготвува за преземање на Баерн, почнал да учи германски

Мурињо се подготвува за преземање на Баерн, почнал да учи германски

Жозе Мурињо е заинтересиран да работи во Германија и според дел од медиумите е голем фаворит за тренер на Баерн (М). Новинарот на Билд, Кристијан Фалк, објави дека 61-годишниот португалски стратег сака да го води клубот од Минхен, но се уште ја очекува понудата од Баварците. – Слушнав дека учи германски. Тој флертуваше со раководството на Баерн и во

„Бомба“: Мурињо на клупата на Баерн Минхен

„Бомба“: Мурињо на клупата на Баерн Минхен

Германскиот весник „Билд“ ласираше вистинска „бомба“ и тврди дека Жозе Мурињо наскоро може да седне на клупата на Баерн Минхен. Работите не одат во добра насока за Баерн оваа сезона и би можеле по повеќе од една деценија доминација да ја загубат шампионската титула во Бундес-лигата. Уште еден дерби викенд и важни битки за титули! ↓↓↓ Се уште нема конкретни