притисни ентер »

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет
Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет

Милан храбро падна кај Јувентус, Роналдо повторно заменет

Фудбалерите на Јувентус го совладаа Милан 1:0 во последниот натпревар одигранн во 12 коло во Серија А. Јувентус не блескаа но сепак успеаја да забележат победа со која се вратија на челната позиција на табелата. Милан, од друга страна, го одиграа најдобриот меч од почетокот на сезоната, но ниту тоа не им помогна да останат непоразени во Торино. Решавачкиот

Дибала му донесе победа на Јувентус во големото дерби со Милан

Дибала му донесе победа на Јувентус во големото дерби со Милан

Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. Поради актуелната форма на двете екипи Јувентус влезе како сериозен фаворит во дуелот со Милан и ја оствари целта, дојде до трите

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Во дербито на 12. коло во Серија А, Јувентус со 1:0 го совлада Милан и со трите освоени бодови „старата дама“ се врати на врвот на табелата. Paulo Dybala Goal… Beautiful team goal… pic.twitter.com/crMOPUQEAe — Forza Juventus Videos (@ForzaJuveVids) November 10, 2019 Јунак на средбата беше Пауло Дибала кој во 55 минута влезе во игра место Кристијано

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Дибала го замени Роналдо и го реши Милан

Јувентус ја оствари десеттата победа во Серија А совладувајќи го минимално Милан на домашен терен со 1-0. „Старата дама“ по овој триумф се враќа на врвот на табелата со 32 бода, еден повеќе од Интер. Пауло Дибала беше човекот на одлука. Маурицио Сари повлече извонреден тактички потег, го замени индиспонираниот Кристијано Роналдо во 55.минута, во игра

Дибала го извлече Јувентус во неубедливиот настап против Милан

Дибала го извлече Јувентус во неубедливиот настап против Милан

Пауло Дибала повторно беше џокер на Маурицио Сари, а со неговиот гол Јувентус стигна до тешка и минимална победа над Милан (1:0). Милан одигра одлично во првото полувреме и беше поопасен пред голот на Шчесни, а Јувентус мораше да презема барем мала иницијатива во продолжението, но повторно имаше проблеми да креира шанси на противничката половина. Роналдо

Дибала го замени Роналдо и го реши дербито со Милан

Дибала го замени Роналдо и го реши дербито со Милан

Милан вечерва гостуваше кај Јувентус во рамките од 12-тото коло во Серија А и беше поразен со 1:0. Беше ова девеетта победа во низа на Јувентус во натпреварите со Милан и петта од тие девет со еден гол разлика. Милан вечерва навистина изгледаше добро. Се обидуваа преку Пјонтек два пати и Тео Ернандез, но при првиот шут на полскиот напаѓач топката заврши

Дибала е херојот на Јуве во големото дерби со Милан, тешки три бода

Дибала е херојот на Јуве во големото дерби со Милан, тешки три бода

Благодарение на гол на Паоло Дибала, Јувентус со минимални 1-0 го победи Милан и се врати на врвот во Серија А. Поради актуелната форма на двете екипи Јувентус влезе како сериозен фаворит во дуелот со Милан и ја оствари целта, дојде до трите бода. Но Јувентус не одигра на нивото кое се очекуваше, впечаток е дека Милан не заслужи да го загуби ова дерби

Јуве се врати на врвот: Дибала влезе од клупата за резерви и го реши Милан

Јуве се врати на врвот: Дибала влезе од клупата за резерви и го реши Милан

Милан одигра одличен меч на гостувањето во Торино, но сепак Јувентус успеа да слави со 1-0 во италијанското дерби, па тие три бода му беа доволни за повторно да го скокне Интер и да се врати на врвот на табелата. „Росонерите“ се бореа храбро против италијанскиот шампион, па создадоа неколку шанси,но мрежата на Шчесни остана да мирува во првите 45 минути

Милан промашуваше, па падна на аргентинското танго на Дибала и Игуаин

Милан промашуваше, па падна на аргентинското танго на Дибала и Игуаин

Јувентус го доби дербито во Италија со 1:0, откако ривалот промаши неколку шанси за гол Пауло Дибала со велемајсторски потег и гол му донесе победа на Јувентус во дербито со Милан, а акцијата на двајцата Аргентинци, во која Игуаин прекрасно го проигра стрелецот на победничкиот гол го одлучи мечот. Дибала прекрасно реагираше во 77. минута и го совлада