притисни ентер »

Металурзите ќе ја темпираат формата во Стара Пазова
Металурзите ќе ја темпираат формата во Стара Пазова

Металурзите ќе ја темпираат формата во Стара Пазова

Металург ќе одигра и две контролни средби со Војводина и со Нексе Во Стара Пазова ќе работиме на подобрување и корекција во техничко-тактичкиот дел од играта за максимално подготвени да ги дочекаме натпреварите од продолжението на сезоната, како и во Купот на Македонија, вели тренерот на Металург, Зоран Кастратовиќ Ракометарите на Металург в понеделник

Металург заминува во Стара Пазова, ќе тестира со Војводина и Нексе

Металург заминува во Стара Пазова, ќе тестира со Војводина и Нексе

По мини-турнејата во Франција и неколкуте тест-натпревари во Автокоманда, македонскиот суперлигаш Металург главната фаза од подготовките за вториот дел од сезоната ќе го одработи во соседна Србија . Завршната фаза од подготовките поранешниот шампион ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во Стара Пазова, каде ќе престојува

Металург ќе замине на подготовки во Стара Пазова

Металург ќе замине на подготовки во Стара Пазова

РК Металург информираше дека последната фаза од подготовките за продолжението на сезоната ќе ги помине во Спорскиот центар на Фудбалскиот сојуз на Србија во Стара Пазова, каде ќе престојува од 17 до 22 февруари. Во склопот на овие подготовки клубот најави и две пријателски средби. На 18 февруари во Нови Сад ќе игра со Војводина, а на 20 февруари во