притисни ентер »

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит
Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит

Некогаш НАЈПЛАТЕН МОДЕЛ, а сега непрепознатлива и со целулит

За време на својот одмор таа покажала дека веќе не е во толку завидна форма, како што беше на врвот на нејзината кариера. Кејт Мос е фотографирана за време на нејзиниот одмор со пријателите, на јахта. Оваа манекенка некогаш беше најплатена и најбарана, токму поради нејзиното беспрекорно извајано тело, без нималку целулит и вишок килограми. За време

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Не личи на себе: Некогаш беше најплатена манекенка поради своето тело, а сега на сите страни ѝ виси сало и целулит!

Манекенката Кејт Мос е фотографирана за време на одморот на една јахта на која била со пријателите. Костимот за капење ги открил сите нејзини несовршености - опуштениот стомак, колковите и целулитот, но сепак тоа не било пречка за добро да се забавува. Манекенката благодарение на својот физички изглед и витката линија заработувала милиони и била ангажирана

Ова тело и донесе милиони – Кејт Мос се опушти на јахта, за овие сцени јавноста бруи

Ова тело и донесе милиони – Кејт Мос се опушти на јахта, за овие сцени јавноста бруи

Манекенката Кејт Мос е фотографирана додека одмара на јахта во друштво на своите пријатели. Не знаејќи дека ја фотографираат, Кејт била целосно опуштена и воопшто не се штедела кога забавата е во прашање. Покрај тоа, носела и костим за капење кој што ги потенцира сите нејзини маани – опуштеното стомаче, колковите и целулитот. Со оглед на тоа дека благодарение

И една од најубавите жени на светот има целулит и е доказ дека фотошоп-совршенство не постои

И една од најубавите жени на светот има целулит и е доказ дека фотошоп-совршенство не постои

Ниту Бела Хадид не е совршена. Супермоделот била фотографирана во 2018-та година на летување, а многумина се изненадија од фотографиите кои биле објавени. Имено, е ден од најплатените модели на денешницава, модел на „Викторија Сикрет“ има целулит. Нејзината фотографија била објавена и на официјална феминистичка страница на Фејсук на која образложиле

Кејт Мос на јахта во бикини

Кејт Мос на јахта во бикини

Папараците ја фатија Кејт Мос во бикини како одмора на јахта во Сент Тропе. На фотките може да се забележи дека Кејт Мос има вишок на килограми и веќе не е во совршена форма , на која сме навикнале да ја гледаме во минатото кога беше една од најубавите жени на светот.

Кејт Мос  на јахта во бикини

Кејт Мос на јахта во бикини

На фотките може да се забележи дека Кејт Мос  веќе не е во совршена форма , на која сме навикнале да ја гледаме во минатото кога беше една од најубавите жени на светот. На фотографиите може да се види дека и Кејт ги има проблемите на сите жени, целулитот, вишок на стомакот,... Во последните неколку години многу често се објавуваа фотографии во костим

Кејт Мос на јахта во бикини

Кејт Мос на јахта во бикини

Некогашниот светски топ модел Кејт Мос и летово одмара на јахта во Сент Тропе. Папараците повторно „ја фатија“ познатата убавица во бикини. На фотките може да се забележи дека Кејт Мос веќе не е во совршена форма , на која сме навикнале да ја гледаме во минатото кога беше една од најубавите жени на светот.