притисни ентер »

Шокантна вест од Кенија: Светска рекордерка брутално избодена до смрт во својот дом
Шокантна вест од Кенија: Светска рекордерка брутално избодена до смрт во својот дом

Шокантна вест од Кенија: Светска рекордерка брутално избодена до смрт во својот дом

Кениската атлетска Федерација денеска излезе со траорно соопштение и ја потврди ужасната вест која се случила во градот Итен, каде од неразјаснети причини е утврдена смрт на позната и репсектабилна атлетичарка од оваа земја. Кенијката Агнес Тироп била пронајдена мртва во својот дом во Интен, а на местото на настанот, полицијата утврдила дека атлетичарката

Убиена е атлетичарката, која годинава настапи на Олимпијадата- осомничен е сопругот

Убиена е атлетичарката, која годинава настапи на Олимпијадата- осомничен е сопругот

Тироп беше еден од најдобрите спортисти на 10.000 метри и освои бронзен медал на Светското првенство во Лондон во 2017 година и пред две години во Доха. Таа заврши на четвртото место на Олимписките игри во Токио. Медалот и избега за помалку од секунда. Пред точно еден месец, таа постави светски рекорд на десет километри патна трка. Атлетската федерација

Освојувачка на медали од светските атлетски првенства убиена во својот дом

Освојувачка на медали од светските атлетски првенства убиена во својот дом

Двојната освојувачка на медали на светските првенства во атлетика Агнес Јебет Тироп е пронајдена мртва во својот дом во Кенија. Тироп (25 години) е освојувачка на бронза на светските првенства 2017 и 2019 година во трките на 10.000 метри. Во август оваа година го освои четвртото место на 5.000 метри на Олимписките игри во Токио. Кенијката е пронајдена

Поранешна светска рекордерка пронајдена мртва

Поранешна светска рекордерка пронајдена мртва

Кениската атлетичарка Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот стан. Како што пренесуваат локалните медиуми најверојатно се работи за самоубиство. 25-годишната Кенијка пред само еден месец го урна светскиот рекорд на улична трка на 10 километри. Таа во германскиот Херцонгенхран истрча време од 30:01 минути што беше доволно за ново најдобро постигнување

Убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Кениската атлетичарка, Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот дом во градот Итен, пренесуваат светските медиуми. Атлетичарката беше една од најдобрите во светот во дисциплина на 10.000 метри, каде што освои и бронзен медал на Светското првенство  во 2017 година. Тироп настапуваше на Олимписките игри во Токио оваа година, каде што го освои четвртото

Светската рекордерка на 10 километри, Агнес Тироп, избодена до смрт на 10 дена пред да наполни 26 години

Светската рекордерка на 10 километри, Агнес Тироп, избодена до смрт на 10 дена пред да наполни 26 години

81 Споделувања Share Tweet Најроби, 13 октомври 2021 (МИА) – Трофејната кениска атлетичарка Агнес Тироп е пронајдена мртва во нејзиниот дом во градот Итена. Од Кениската атлетска федерација објавија дека Тироп е пронајдена со убодни рани од нож во пределот на абдоменот, додавајќи оти извршител на убиството е нејзиниот сопруг. Кениската полиција, засега,

Ужас! Светска рекордерка избодена до смрт, неодамна учествуваше на Игрите во Токио

Ужас! Светска рекордерка избодена до смрт, неодамна учествуваше на Игрите во Токио

Ужас! Светска рекордерка избодена до смрт, неодамна учествуваше на Игрите во Токио Ф.К. Пред 4 минути Агнес Тироп (Кенија) минатиот месец го урна рекордот на 10.000 метри/Фото: EPA-EFE/Fredrik Sandberg Кениската атлетичарка Агнес Тироп го урна рекордот на 10.000 илјади метри во текот на изминатиот месец. Страшни вести ни доаѓаат од Кенија! Тамошната

Убиена светската рекордерка од Кенија, Агнес Тироп пронајдена мртва со неколку убоди од нож

Убиена светската рекордерка од Кенија, Агнес Тироп пронајдена мртва со неколку убоди од нож

Агнес Тироп од Кенија била пронајдена мртва со неколку убоди од нож, јавуваат медиумите од оваа земја. Атлетската федерација на Кенија потврди дека Тироп е пронајдена со убодни рани во нејзината куќа, и дека нејзиниот сопруг е осомничен за убиството. Тироп (25 год) беше една од најдобрите атлетичарки на 10.000 метри, пред  еден месец, таа постави светски

Олимпијка брутално убиена во својот дом во Кенија

Олимпијка брутално убиена во својот дом во Кенија

Кениската атлетичарка, Агнес Тироп е пронајдена мртва во својот дом во градот Итен во африканската земја. Според извештаите таа била избодена во пределот на стомакот што јасно укажува дека се работи за убиство. Атлетската федерација на Кенија објави дека полицијата работи на случајот за да се октријат сите детали околу трагичниот настан. Тироп, која

Светот во шок, убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Светот во шок, убиена една од најдобрите атлетичарки на светот

Кениската атлетичарка, 25-годишната Агнес Тироп е пронајдена мртва. На телото имала и неколку убодни рани. Оваа атлетичарка беше една од најдобрите на светот во дисциплината 10.000 метри, дисциплина во која го освои бронзениот медал на СП во 2017 година. Таа настапи и на Олимписките игри во Токио оваа година каде го освои четвртото место. Наводно за