притисни ентер »

По пристигнувањето ракометарите веднаш на тестирање

По пристигнувањето ракометарите веднаш на тестирање

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Египет, откако доби повик за настап на СП после откажувањето на Чешка. Според протоколите, екипата и стручниот штаб веднаш по пристигнувањто во Каиро беа упатени на тестирање за Ковид 19. После тестирањето ракометарите ќе заминат во изолација додека не ги добијат резултатите. Избраниците на Брестовац

Ракометарите слетаа во Каиро, веднаш заминаа на тестирање

Ракометарите слетаа во Каиро, веднаш заминаа на тестирање

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Каиро, градот во кој ќе ги играме мечевите на Светското првенство. Според протоколите, нашата експедиција веднаш по слетувањето на аеродромот замина на тестирање за Ковид-19, кое во моментов се уште трае. По завршување на оваа процедура, ракометарите веднаш ќе заминат во изолација во хотелските соби

Ракометарите слетаа во Египет и ги поминаа редовните тестирања

Ракометарите слетаа во Египет и ги поминаа редовните тестирања

Ракометната репрезентација на Македонија пристигна во Египет каде ќе игра на Светското првенство (СП) кое се одржува овој месец и каде се влезе како „прва замена“ по откажувањето на Чешка од турнирот. Со чартер лет од Скопје, експедицијата пристигна во Каиро. Уште на самиот аеродром ракометарите биле подложни на тестови, а процедурата продолжува и

Ракометарите пристигнаа во Египет, прво на тестирање, па во изолација

Ракометарите пристигнаа во Египет, прво на тестирање, па во изолација

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Египет, откако доби повик за настап на СП после откажувањето на Чешка. Според протоколите, екипата и стручниот штаб веднаш по пристигнувањто во Каиро беа упатени на тестирање за Ковид 19. После тестирањето ракометарите ќе заминат во изолација додека не ги добијат резултатите. Избраниците на Брестовац

Ракометарите слетаа во Каиро, веднаш заминаа на тестирање

Ракометарите слетаа во Каиро, веднаш заминаа на тестирање

Македонската ракометна репрезентација пристигна во Каиро, градот во кој ќе ги играме мечевите на Светското првенство. Според протоколите, нашата експедиција веднаш по слетувањето на аеродромот замина на тестирање за Ковид-19, кое во моментов се уште трае. По завршување на оваа процедура, ракометарите веднаш ќе заминат во изолација во хотелските соби

Ракометарите тргнаа кон Египет, првиот предизвик е утре против Шведска

Ракометарите тргнаа кон Египет, првиот предизвик е утре против Шведска

Нашиот национален мораше брзо да се подготви затоа што се отвори можност да настапиме на Светското првенство во Египет и тоа на местото на Чешка која го откажа настапот поради многу позитивни случаи на КОВИД-19. Македонската експедиција со со чартер лет од Скопје треба да пристигне во Каиро каде ќе нема многу време за прилагодување, приспособување

По неколку години пауза, Македонија на СП ќе настапи повторно со еден натурализиран ракометар

По неколку години пауза, Македонија на СП ќе настапи повторно со еден натурализиран ракометар

Македонската ракометна селекција во последен момент избори пласман на СП како прва резерва по откажувањето на Чешка. Нашата ракометна селекција веќе е на пат кон Египет, а селекторот Даниле Брестовац се реши за подмладен состав и некои нови лица. Меѓу патниците за Мундијалот се најде и еден натурализиран ракометар. Ова не е нешто непознато кога станува